Odstartujte léto s Valachy manem pro celou rodinu: 22. a 23. 6. u Bystřičky

Největší triatlonový závod pro širokou veřejnost v ČR je opět tady! Odstartujte léto s Valachy manem, tradiční akcí DATART Valachy tour, při níž si 22. a 23. 6. u vodní nádrže Bystřička může zazávodit úplně každý: zkušení triatlonisté, rekreační sportovci i děti.

Využijte poslední příležitost k levnější registraci: do 16. 6. se můžete přihlásit za výhodnější cenu! Volná místa ještě stále jsou.

Nemusíte mít obavy, že by vám startovné propadlo, kdyby vás na poslední chvíli zastavilo zdraví či jiná překážka: všichni závodníci totiž mají startovné pojištěno na stornu u Kooperativy.

Oproti loňsku se letos mění trasa závodu, která představí krásné scenérie kolem Malé a Velké Lhoty nebo Umrlčí cestu a traily u ski areálu ve Veselé. Pořadatelé při přípravě tras kola spojili síly se zkušenou bajkerkou, rodačkou z regionu Terezou Tvarůžkovou, která vybrala ta nejzajímavější místa kolem Bystřičky. Přečtěte si víc v rozhovoru.

A co a kdy vás čeká?

V sobotu 22. 6. se pojede hlavní závod, Dlouhý Valachy man. „Je vhodný pro ty, kteří už mají ve sportu něco za sebou a neleknou se náročných beskydských terénů. Kdo si netroufá na všechny tři disciplíny triatlonu, může si zazávodit v tříčlenné štafetě. A pro milovníky opravdu velkých výzev chystáme závod XTERRA Valachy. Je zařazen do prestižního Evropského poháru s možností vybojovat postup na mistrovství světa, což k nám přiláká triatlonovou špičku z ČR i zahraničí a je to vítaná příležitost poměřit síly s nejlepšími. Už jsou přihlášeni i loňští vítězové: zlato na trase XTERRA bude obhajovat Karel Dušek, na dlouhém Valachy manovi Petr Šťastný. Mezi osobnostmi na startu bude například i olympionička a rekordmanka v maratonu Eva Vrabcová Nývltová,“ říká Bohuslav Komín, ředitel DATART Valachy tour.

Neděle 23. 6.

Neděle 23. 6. bude zasvěcena těm, kteří chtějí sportovat spíš na pohodu. „Krátký Valachy man je ideální pro začátečníky a hobby sportovce, může být i první závodní zkušeností v triatlonu. Jednodušší trasa, kratší distance, které zvládne opravdu každý, komfortní intervalový start plavání a tradičně srdečná fanouškovská atmosféra jsou pro začátečníky tou nejlepší kulisou,“ dodává Bohuslav Komín.

V neděli 23. 6. si zazávodí také dětští sportovci. Dětský Franz Josef Kaiser Valachy man nabídne závody v 6 věkových kategoriích. Děti do 6 let závodí v běhu, starší děti v kompletní triatlonové kombinaci plavání, kolo a běh.

Když k tomu přičtete pestrý doprovodný program s expo zónou a pohodovou atmosféru na pláži, je jasné, že víkend s Valachy Manem bude opět stát za to.

Tipy z doprovodného programu:

  • Zábavná zóna DATART: skákací hrad, soutěže Valašský trojboj a Malý elektrospecialista, Playstation konzolové hraní, trénink volejbalu s profíky a soutěž o 3 profi volejbalové míče
  • Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR – měření zraku a zdravotní poradenství
  • Občerstvení od Rožnovských pivních lázní
  • Sobota after party na pláži s kapelou Darrock
  • Živé vysílání ze závodu, foto od Nikonu
  • O valašskou atmosféru a salvu na startu se postará Valašský sbor portášský

Zobrazit fotogalerii >>

--> --> --> --> -->