Podzimní tip pro gurmány: Roman Paulus, víno a bílé lanýže ve Velkých Karlovicích

Podzim je časem gastronomických zážitků. Nenechejte si toto období ujít ve Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích, čekají vás opravdu mimořádné akce! Na své si přijdou příznivci zážitkové gastronomie, skvělých vín, svatomartinské husy i vzácných bílých lanýžů. A co víc: to vše můžete v chladných podzimních dnech spojit se zdejším úžasným wellness.

Mimořádný zážitek pro náročné slibuje Galavečer s Romanem Paulusem v sobotu 7. října. Uznávaný šéfkuchař, jeden z pouhých tří v ČR, kteří získali prestižní michelinskou hvězdu, bude hostem zážitkové restaurace Vyhlídka, kde připraví menu o pěti chodech – pochutnáte si mj. foie gras s hruškami, pošírovaném halibutovi s mušlovým ragú nebo dezertu s neobvyklou kombinací čokolády, okurky a kopru. Více informací se dozvíte zde.

Doporučujeme zůstat rovnou na celý víkend! Galavečer s Romanem Paulusem bude totiž součástí celého gastronomického víkendu v Resortu Valachy, který nabídne v Lanterně ještě páteční degustační večer s Vinařem roku 2022 Jindřichem Kadrnkou, grilování s živou hudbou a programem pro děti na terase blízkého hotelu Horal nebo kurz pečení valašských frgálů v hotelu Galik.

Listopad pak bude v Resortu Valachy zasvěcen tradičním Svatomartinským vínům a husám a také vyhlášené delikatese: bílým lanýžům. Degustační večer Noc bílých lanýžů se stal ve Spa hotelu Lanterna pojmem a každoroční vyhledávanou tradicí. I letos kuchaři vyrazí do italského Piemontu a z tamních bílých lanýžů a dalších surovin připraví menu pro čtvrteční večer 16. listopadu. K jídlům se samozřejmě budou servírovat snoubená italská vína.

A až si budete chtít od jídla odpočinout a nabrat nové síly, vyrazte na procházku krásnou okolní krajinou a pak se zahřejte v hotelovém L-Spa, kde se teď nově konají každý den saunové rituály. Ubytovaní hosté mají navíc i volný vstup do nedalekého Wellness Horal s termálními bazény.

Doporučujeme také v hotelu zavítat do nové, rozšířené vinotéky, která je plná kvalitních moravských i italských vín, a vyzkoušet nové krásné pokoje se zimní zahradou a vanou přímo u okna.

Více o Spa hotelu Lanterna

Kalendář dalších akcí ve Spa hotelu Lanterna:

  • 23. 9. Hudební večer s harfenistkou Lucií Fajkusovou
  • 28. 9., 27. 10. Hudební večer s cimbálem a výrobou korbáčků
  • 1.10. Zbigniew Czendlik a Marek Orko Vácha: Umění žít
  • 28. 10. Hudební večer s houslistkou Alžbětou Královou
  • 4. a 25. 11. Hudební večer se saxofonistou DeeSaxxem
  • 11. 11. Hudební večer se saxofonistkou Nikol Naňákovou
  • 16. 11. Noc bílých lanýžů
  • 29. 11. – 1. 12. Jan Vojáček a Jitka Ševčíková: Umění být zdráv
  • 1.– 3. 12. Jitka Ševčíková: Zdravý spánek
  • 8. 12. Ladislav Špaček: Etiketa stolování

Všechny akce zde

Zobrazit fotogalerii >>

--> --> --> --> -->