Pojeďte 16. října do Velkých Karlovic: na Běhej Valachy a stezku odvahy

Jak si zpříjemnit podzimní víkendy? Udělejte si výlet do Velkých Karlovic na některou z chystaných akcí Resortu Valachy. V sobotu 16. října si dokonce můžete vybrat hned ze dvou. Nebo se stavte na obě, zvlášť pokud vyrazíte s dětmi, a přibalte plavky, ať se pak můžete zahřát v termálním bazénu. U hotelu Galik se v sobotu 16. října koná oblíbený běžecký závod Běhej Valachy.

Přijďte se proběhnout krásně zbarvenou podzimní přírodou okolních lesů. Dospělí si mohou vybrat ze dvou tratí v délce 7 a 12 km, uskuteční se také závody dětí na kratší vzdálenosti v sedmi věkových kategoriích. Registrovat se můžete on-line zde.

Zpestřením bude jistě účast známého ultramaratonce a běžeckého kouče Miloše Škorpila, jenž symbolicky odstartuje dětské závody a následně se postaví na start dlouhé trasy, kde můžete s tímto zkušeným sportovcem poměřit síly. Přečtěte si v rozhovoru, jakou strategii by Miloš Škorpil po svých předchozích zkušenostech s Běhej Valachy doporučil účastníkům.

Ve stejný den, v sobotu 16. října, se také od 15 hodin bude konat tradiční akce pro rodiny s dětmi – Podzimní kouzlení u Bistra Razula. Zapojte se s dětmi do společného tvoření z podzimních materiálů, soutěžte o nejhezčího „podzimáčka“, podívejte se na práci řezbáře a užijte si další doprovodný program se závěrečnou stezkou odvahy, které odstartuje v 18 hodin. Více zde.

Doporučujeme přibalit na výlet plavky. Den na čerstvém vzduchu můžete zakončit v termálních bazénech relaxačního centra Wellness Horal nebo si zajít do hotelové restaurace na regionální speciality. Skvělé rychlé občerstvení nabízí také Bistro Razula, můžete si tu dát nejen burger s trhaným masem, grilované žebírka, borůvkové knedlíky, kyselici nebo pizzu, ale také například čerstvé frgály z místní pekárny.

Další akce Resortu Valachy:

23. 10. – Zabíjačkový turnaj jednou holí na Golfovém hřišti Horal

6. 11. – Saunová noc ve Wellness Horal

18. 11. – Noc bílých lanýžů ve Spa hotelu Lanterna – tradiční degustační večer, pro nějž kuchaři přivezou tuto legendární delikatesu i další pochoutky přímo z italského Piemontu

16. 12. – Farská kuchařka – degustační večer se Zbigniewem Czendlikem s menu sestavených podle jeho Farské kuchařky

Více o všech akcích

S dětmi na naučné stezky Resortu Valachy

Naučné stezky v Resortu Valachy vám zpestří procházku. S malými dětmi zkuste Kulíškovu naučnou stezku okolím hotelu Horal a na závěr je odměňte Kulíškovou specialitou s plyšákem v restauraci hotelu Horal.

U Bistra Razula začíná nová Stezka portáše Maliny za lesní zvěří, na jejímž konci vás čeká krásný výhled do údolí, nebo trasa Hledej poklad na Razule, která vás zavede k Pralesu Razula nebo ke staletému buku na Bařince. K oběma obdržíte hrací kartu v Bistru Razula.

Wellness den a Tématické dny

Chcete hlavně odpočívat, načerpat síly? Relaxujte výhodněji díky Tématickým dnům ve Wellness Horal: každý den je připravena jiná výhoda pro návštěvníky.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x