Předsíň je oknem do bytu, myslete na to, když zařizujete svůj domov

Foto: Africa Studio / Shutterstock.com
Stejně jako se říká, že oči jsou oknem do duše, oknem do vašeho domova je předsíň. Myslete na to pokaždé, když přijdete domů. Nepřetvořte svou předsíň v odkladiště ani v místnost, ve které se budou hromadit věci. Věnujte této místnosti péči, lásku, a přemýšlejte o ní stejně, jako o každé jiné místnosti ve vašem domově.

Vše přehledně a na jednom místě

Pokud jste tak ještě neučinili, rozhodně si do své předsíně pořiďte hezkou komodu. Do té můžete ukládat všechno možné, rukavicemi, šálami počínaje a svetry konče. Tím, že se vaše oblečení nebude volně povalovat všude možně, ale bude naopak přehledně vyrovnáno v komodě, docílíte toho, že úklid předsíně pro vás bude snadný a rychlý.

Věšák v předsíni je nutností

Kromě praktické komody, která tvoří základní nábytek do předsíně nebo chodby, je další nezbytnou součástí vybavení předsíně také věšák. Množství oblečení, které se na něm nachází, ale pravidelně kontrolujte a upravujte. V zimě není nutné, aby na něm visely letní šátky, a naopak v létě nemusí být na věšáku vaše zimní bunda. Držte se pravidla, že na věšáku se vždy nachází pouze sezónní oblečení, které pravidelně nosíte. Ostatní oblečení na něm nemá co dělat.

Stojan na deštníky

Vlastníte-li skládací deštník, možná vás láká, pověsit jej právě na věšák. Zkuste tomuto nutkání ale odolat. Místo toho si pořiďte, pokud ještě nemáte, speciální stojan na deštníky. Díky němu budou veškeré vaše deštníky na jednom místě, a nebudete je tak hledat na věšáku pod bundami pokaždé, když bude venku pršet.

Optické triky pro zvětšení předsíně

Trápí vás, že máte malou předsíň, která působí stísněně? Využijte optické triky, které ji zvětší a dodají vzhled vzdušné a prostorné místnosti. Skvěle funguje bílá barva na stěnách a světlý nábytek. Dalším ověřeným trikem je nástěnné zrcadlo na zdi, které celou místnost prodlouží a dodá jí potřebnou vzdušnost. Zároveň v předsíni pravidelně uklízejte a udržujte ji v perfektním stavu. Jakmile se totiž v malé předsíni začnou hromadit věci, prostor bude opět působit stísněně a nepřehledně.

Velká předsíň nabízí spektrum možností

Máte naopak prostornou předsíň, jejíž vzhled chcete proměnit? Inspirujte se moderními trendy v bydlení a zdi vymalujte tmavými barvami. Aktuálně jsou v kurzu odstíny šedé, tmavě modré a zelené. Při nové malbě stěn ale mějte na mysli to, aby barva na zdech ladila s ostatními vybavením. A pokud máte možnost a dostatek volných ploch, pořiďte si stylové dekorace, které váš příchod domů ozvláštní a okouzlí také příchozí návštěvy. Vybírat můžete z dekorací nástěnných, z pokojových rostlin či z menších soch.

Praktičnost vám ušetří cenné minuty

Aby byl každý váš ranní odchod do práce co nejsnazší, myslete na to, kam v předsíni umístíte misku na klíče, kde bude věšák, botník a další věci, které jsou pro váš život nezbytné. Když si vytvoříte praktický systém, každý váš odchod a příchod bude snadný a efektivní. Nebudete se zdržovat tím, že každé no před odchodem do práce strávíte několik minut hledáním klíčů. Jako odkladová plocha vám může posloužit horní část komody nebo můžete vedle dveří navrtat praktické háčky, na které pověsíte veškeré klíče. Díky tomu se vám již nestane, že byste odešli bez klíčů.

Nepovažujte předsíň za zbytečnou místnost, která si nezaslouží vaši pozornost. Uvědomte si, že předsíň je první místností, kterou vidíte každý den, když se vrací domů, a kterou zároveň jako první vidí i každý návštěvník, co k vám zavítá. Věnujte proto vzhledu předsíně dostatek času a péče. Prakticky a designově zařízená předsíň vám ušetří spoustu času a zefektivní každý váš odchod i příchod.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x