Připravte se na letní bijáky pod širým nebem. Těšit se můžete na české i americké lahůdky

Zpříjemněte si letní večery na Zlínském filmovém létě, které přinese řadu českých i zahraničních filmů. Užijte si komedie, animované nebo napínavé akční snímky. Chybět nebude ani životopisné drama. Letos můžete vybírat až z 16 filmových snímků ze 7 promítacích míst.

„Zlínské filmové léto bude i letos jedinečnou událostí, která zpestří letní večery ve městě. S šestnácti filmy na sedmi různých místech je zajištěno, že každý divák si najde to svoje a bude moci zažít nezapomenutelný filmový zážitek,“ uvedl primátor Jiří Korec.

Program odstartuje již tento pátek 30. června v sadu Svobody před zlínským zámkem. Od 21.30 se můžete těšit na film Muž jménem Otto, jehož předlohou je celosvětový knižní bestseller „Muž jménem Ove“. Hlavní roli snímku americko-švédské produkce ztvárnil Tom Hanks. První prázdninový den se bude na stejném místě a ve stejný čas promítat česká komedie Kdyby radši hořelo s Michalem Isteníkem, Miroslavem Krobotem a Annou Polívkovou v hlavních rolích.

Největší porci filmových zážitků nabídne opět park Komenského, kde se v červenci uskuteční čtyři promítací večery. Filmoví nadšenci se mohou od středy 12. do soboty 15. července těšit na české komedie Střídavka, Buď chlap!, Život pro samouky a na americký snímek od Marvel Studios Strážci Galaxie: Volume 3.

„Fanoušky jistě potěší, že tentokrát budou mít na výběr ze sedmi promítacích míst. Snímky budou nově k vidění na venkovní terase hotelu Tomášov a v parčíku u dětského hřiště v místní části U Majáku,“ uvedla za pořadatelské město Zlín Eva Manišová, vedoucí oddělení cestovního ruchu.    

Atmosféru nového promítacího místa, venkovní terasy hotelu Tomášov, zpříjemní v pátek 28. července snímek Baze Luhrmanna Elvis. Film o životě a hudbě Elvise Presleyho, kterého si zahrál Austin Butler, líčí komplikovaný vztah krále rokenrolu s tajemným manažerem a plukovníkem Tomem Parkerem. V sobotu 29. července se bude pokračovat akčním filmem The Batman

Letní kino bude promítat i na fotbalovém hřišti v Příluku, v Malenovicích a na discgolfovém hřišti v Centrálním parku na Jižních Svazích.

Zlínské filmové léto zakončí nově dva promítací večery v parčíku u dětského hřiště v místní části U Majáku. V pátek 18. srpna bude lákadlem slovenský film Invalida, v sobotu 19. srpna pak letošní program ukončí americký velkofilm Indiana Jones a nástroj osudu

Vstup na filmové projekce je zdarma. Pro větší pohodlí si s sebou nezapomeňte vzít deky nebo rozkládací židle. Občerstvení bude zajištěno.

Kompletní program naleznete na www.ic-zlin.cz/zlinske-filmove-leto

Zobrazit fotogalerii >>

--> --> --> --> -->