Prožijte mateřství bez stresu. Dáme vám tipy, jak na to!

Zdroj: Shutterstock.com
Mateřství je nepochybně jedním z nejkrásnějších období v životě ženy. Mnoho maminek se ostatně rozhodne si tuto roli i zopakovat. Každý rodič se snaží udělat pro své dítě to nejlepší, ale často přitom zapomíná na sebe. V mateřství bychom však měli nalézat především určitou rovnováhu mezi osobním a pracovním životem a snažit se vychytat ten ideální stav. Přinášíme vám praktické rady, které vám mohou pomoci během mateřství nejen lépe zvládat svou kariéru, ale také třeba objevit svou kreativní stránku či se naučit děti efektivně zabavit.

Vaše ranní kafe

Role matky začíná už v období těhotenství, kdy přichází celá řada změn v organismu. Je s tím spojena také škála věcí, kterým máme tendenci se za všech okolností podřídit. Zejména je to náš jídelníček, a také pochopitelně pitný režim. Je samozřejmé, že během těhotenství by měl být tabu alkohol, často se ale na tuto listinu dostane i káva. Je to ale skutečně nutné? Ranní kafe je pro nás často takový nakopávač do nového dne. Nedokážeme si bez tohoto rituálu představit, že bychom nový den začali úspěšně. Faktem však je, že ani v těhotenství se jej nemusíte vzdát, protože:

  • Šálek kávy není riziko
  • Existuje i chutná káva s nízkým obsahem kofeinu

Ačkoliv obecné přesvědčení může být jiné, šálek kávy denně opravdu není riziko pro vaše dítě ve vývinu. Mnohé studie už prokázaly, že množství kofeinu, který je obsaženo v šálku kávy, neovlivňuje v žádném případě vývoj plodu. Nemá za následek ani vznik například dnes tolik diskutované hyperaktivity u dětí. Neovlivňuje dokonce ani tvorbu mateřského mléka. Káva během těhotenství tak je v rozumné míře naprosto bezpečná. Pokud však máte na prvním místě vždy opatrnost, můžete zkusit také chutnou kávu s nízkým obsahem kofeinu nebo kávu bezkofeinovou. Mnohé, zejména menší pražírny kávy, dokáží uspokojit vaše chuťově pohárky opravdu kvalitní a chutnou kávou.

Uplatněte svou kreativitu

Jakmile se vám dítě narodí, často potřebujete určité rozptýlení. Zejména při rodičovské dovolené je to stále o tom samém, a tak si to můžete něčím zpestřit. Třeba právě kreativním tvořením. Rozhodně se však nemusí jednat o něco neužitečného jen na okrasu, ale naopak o veskrze praktické věci, které během mateřství využijete. Ideálním materiálem je nepromokavá kočárkovina, která má řadu praktických využití. Jedná se o velmi jemnou látku, která je jemnější než nylon a hodí se tak například na:

  • Nepromokavé fusaky
  • Nepromokavé podložky do kočárků
  • Nepromokavé rukávníky na kočárky
  • Nepromokavé clony nebo stříšky na kočárky

Možností, kde je tato látka uplatnitelná, je celá řada. Můžete tuto látku použít i zcela jinak, a to třeba na nepromokavé sedáky pro židle a různý další zahradní nábytek, klidně si z této látky vytvoříte voděodolné nákupní tašky či batohy a podobně.

Vaše dítě si hraje a poznává okolí

Jak vaše dítě roste, neustále si žádá nemalou pozornost. Často to může být pro rodiče po čase už opravdu vyčerpávající, zejména v době, kdy už opět chodí do zaměstnání. Proto určitě není od věci koupit interaktivní hračky. Ty dokáží dítě nejen zaujmout, ale také rozvíjet jeho pozornost. Podněcují jejich objevování okolního světa. Může to být na základě nejrůznějších podnětů, ať už vizuálních nebo třeba zvukových. Vy můžete mít občas také klid pro sebe, přičemž dítě hravou formou rozhodně nezahálí.

Pro malé parádnice

Když už je vaše dítě větší, často už hračky nemusí stačit. Zejména malé princezny, které už chodí do školky, se chtějí líbit jako jejich maminka. Proto jim můžete vybrat dětské náušnice, díky kterým se mohou vyparádit třeba na školní ples. Oblíbené jsou zajímavé motivy rozkvetlých květů nebo třeba zvířátek. Roztomilá jistě bude i psí tlapka.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x