Růžový říjen v Obchodním domě pomáhá onkologii, přidají se i sportovci

Růžový říjen Obchodního domu Zlín přitáhl na začátku října pozornost Zlíňanů mimo jiné díky neobvyklému osvětlení. Foto: Jsf Abb
Podpořte zlínskou onkologii! Říjen je tradičně zasvěcen akcím, které podporují boj s rakovinou prsu a s tím spojenou osvětu. Letos se do kampaně, jejímž neodmyslitelným symbolem se po celém světě stala růžová stužka, zapojil také Obchodní dům Zlín.

Výtěžek z akce Růžový říjen obdrží onkologické oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně.

„Z každého říjnového nákupu v zapojených podnicích putuje koruna na transparentní účet ve prospěch zlínské nemocnice. Mimo to mohou zájemci přispět na účet také přímo, a to platbou přes QR kód nebo převodem,“ říká manažerka Obchodního domu Zlín Soňa Ondřejová. Kartičku s číslem účtu obdrží zájemci přímo v prodejnách.

Růžový říjen na Obchodňáku provází řada dalších aktivit. Tou nejviditelnější bylo nasvícení budovy Obchodního domu na růžovo v prvním říjnovém týdnu.

V úterý 19. října od 18 hodin se uskuteční osvětová přednáška ve spolupráci se zlínskou nemocnicí na téma Možnosti včasného záchytu karcinomu prsu a jak dál. „Včasná diagnóza výrazně zlepšuje šance na vyléčení rakoviny prsu. Osvěta je proto velmi důležitá,“ upozornila Michaela Zábojníková, lékařka onkologického centra, která přednášku povede. Účastníci si vyslechnou také příběh konkrétní pacientky, která se s tímto onemocněním v Baťovce léčila.

Zajímavostí je mimo jiné i tříchodové Růžové menu v Bistrotéce Valachy, která z něj posílá na transparentní účet rovnou 50 korun.

„Máme radost, že se k naší aktivitě připojují i další zlínské instituce. Například hokejový klub PSG Berani Zlín podpoří Růžový říjen přímo při utkání v pátek 15. října, o dva dny později, v neděli 17. října, i fotbalový klub FC Fastav, který pošle 20 Kč z každé vstupenky na zlínskou onkologii,“ dodala Soňa Ondřejová.

Některé podniky v Obchodním domě Zlín připravily na říjen speciální „růžové“ nabídky:

Více informací na www.obchodnidumzlin.cz/ruzovy-rijen

V souvislosti s akcí Růžový říjen apeluje Krajská nemocnice Tomáše Bati na veřejnost, aby se snažila co nejvíce eliminovat hrozbu onemocnění, ať již rakovinou nebo jinou chorobou. Důležité je proto:

  • Provádějte samovyšetření prsů a varlat!
  • Prohlížejte si svoji kůži!
  • Choďte na preventivní prohlídky – gynekologické, zubní atd.!
  • A NEZAPOMÍNEJTE na screeningové programy: 45 let mamografie, 50 let kolonoskopie/vyšetření stolice
×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x