Senioři ve Zlínském kraji se mohou připojit k internetu za speciální cenu

ZLÍNSKÝ KRAJ - Z dat ČSÚ vyplývá, že počet seniorů na internetu stále přibývá. Mnoho z nich však používá internet jinak než mladší generace a často jim tak přijde zbytečné platit za stále se zrychlující připojení, které nevyužijí. Nyní mohou využít speciálního levného tarifu pro seniory od společnosti AVONET.

Průzkum využívání internetového připojení mezi obyvateli ČR od Ministerstva Průmyslu a Obchodu z roku 2020 uvádí, že 90 % všech uživatelů platí za internet měsíční částku v rozmezí 250–749 Kč. 64 % uživatelů potom platí více než 350 Kč. Přestože připojení k internetu je v Česku v porovnání s Evropskými zeměmi stále velmi levné, poměrem ke starobním důchodům představuje pro české seniory citelný výdaj.

Spousta seniorů má navíc z internetu strach. Mít internet si vizualizují jako představu, že budou celý den sedět u počítače. Takto to v současnosti samozřejmě není a výhody plynoucí z internetového připojení mohou plnohodnotně využívat i bez toho, aby počítač vůbec vlastnili. „Od našich zákazníků jsme slýchali různé příběhy, jak debaty o zavedení internetu u prarodičů byly ihned smeteny ze stolu s tím, že počítač nemají a nechtějí“ začíná Lenka Hlobilová, manažerka péče o zákazníka ve společnosti AVONET. „Začátek větší změny přinesl rok 2020 při přechodu pozemní televize standard DVB-T2. Lidé nechávali prarodičům zřídit internetové připojení kvůli možnosti sledovat televizi přes internet. Službu SledovaniTV s bohatou nabídkou programů ve vysoké kvalitě si okamžitě oblíbili. Především možnost zpětného přehrávání a pozastavení právě běžící pořad jsou výhody, které pozemní ani satelitní vysílání nenabídne a bez kterých si už sledování televize nedokážou představit.“

To ale nejsou ani zdaleka všechny možnosti, které internet seniorům nabízí. „Kolega na Vánoce pořídil své babičce chytrý fotorámeček. Ten je permanentně připojený k internetu a celá jejich rodina může okamžitě odkudkoli ze světa poslat fotografii, která se v rámečku zobrazí. Kolega dnes s radostí říká, že jen díky tomu by už babička dnes nemohla být bez internetu“, dodává Hlobilová. Strach z počítače lze v mnoha případech obejít pořízením tabletu. Ten je pro seniory mnohem intuitivnější a rychle se tak naučí vyhledávat si potřebné informace na internetu, komunikovat s rodinou prostřednictvím videohovorů nebo se spojit s dávnými spolužáky, o kterých dlouhé roky neslyšeli.

„Seniorům nad 65 let jsme se rozhodli nabídnout na námi vybudované síti plnohodnotné připojení za 200 Kč měsíčně, což je částka, kterou si může dovolit opravdu každý. V přepočtu vychází internet pro seniory na zhruba 6,50 Kč denně. Vnímáme tuto nabídku jako férový krok, jak vtáhnout naše seniory do centra dění, usnadnit jim kontakt s rodinou a zpříjemnit jim život bez nutnosti zatěžovat jejich rodinný rozpočet“ vysvětluje nabídku Roman Majda, vedoucí marketingu společnosti AVONET.

Podmínkou pro získání připojení za zvýhodněnou cenu je podpis Smlouvy o poskytování služeb elektronických komunikací s místem instalace na adrese trvalého bydliště účastníka staršího 65 let věku. Více informací naleznete na webu avonet.cz/senior.

Zvýhodněné internetové tarify pro seniory jsou dostupné na většině území Zlínského kraje prostřednictvím bezdrátové sítě, dále na optickém připojení ve městech Zlín, Holešov, Kroměříž, Vizovice, Slušovice, Zádveřice-Raková, Uherský Brod, Uherské Hradiště, Hluk, Zlechov, Luhačovice, Bojkovice a prostřednictvím kabelového připojení také v Březnici, Pozlovicích a Halenkovicích.

--> --> --> --> -->