Slim-fit nebo skinny dámské džíny – jaký je rozdíl?

Džíny byly vynalezeny již v roce 1800. Od té doby vzaly svět útokem. To, co byl původně požadavek klienta na odolnější variantu pracovního oblečení, se nyní stalo nejžádanějším módním produktem světa. Produkt se od té doby nesmírně vyvinul a prošel řadou designových změn. Některé návrhy se zapsaly tak hluboko, že se bez nich svět odmítá obejít.

Co jsou to skinny džíny?

Pokud byste se rozhodli umístit všechny typy džínů https://modivo.cz/c/damske/obleceni/dziny na stupnici od nejtěsnějšího k nejvolnějšímu, kategorie skinny fit bude mít své místo úplně vlevo. Skinny džíny mají obvykle přiléhavý střih mezi nohama a jsou zakončeny malým rozepínáním nohavic. Mezi skinny a slim fit džíny je však obrovská konkurence i přesto, že je mnozí od sebe nerozeznají.

Co jsou slim-fit džíny?

Džíny, které obecně nejsou tak těsné jako úzké džíny, ale pořád jsou dostatečně vypasované, jsou džíny slim fit. Mají větší otvory pro nohy a nikdy neulpívají kolem kotníku. Hlavní rozdíl mezi skinny a slim-fit džínami je v tom, že některé modely skinny střihů mají zúžený design nohavic, zatímco slim-fit džíny jsou rovné.

Hlavní rozdíly mezi skinny a slim-fit džíny

Skinny džíny kopírují tvar postavy nositele a jsou skutečně upnuté. Na druhou stranu džíny slim-fit mají úzké otvory na nohy, ale pořád vám kolem kotníku poskytnou dostatek místa. Dalším důležitým bodem, na základě kterého můžete tyto dva střihy odlišit je, že úzké džíny jsou velmi stylové, ale omezují pohyb nohou. Džíny slim-fit naopak umožňují nositeli volnější pohyb a jsou vhodné i pro protahování nohou.

Většina žen upřednostňuje slim-fit džíny před skinny džínami. Důvodem může být i fakt, že skinny džíny mohou být o něco víc trendy, ale slim-fit džíny si můžete obléci i do práce nebo na formálnější událost. Pokud plánujete zůstat aktivní nebo se potřebujete během dne hodně hýbat, dobrou volbou budou právě slim-fit džíny. Při nošení bot na vysokém podpatku jsou však lepší variantou skinny džíny, které vám nádherně prodlouží nohy.

Jak nosit tyto džíny?

Slim-fit rovné džíny přinášejí pohodlí a texturu. Mnohdy jsou vyrobeny z komfortního strečového denimu a přináší různé tvary a střihy kapes, které krásně zvýrazní vaše nohy a pozadí. Zkombinujte je s mikinou s kapucí nebo jen s tričkem a teniskami pro neformální den s přáteli. Jsou ale také skvělými společníky k halenkám, sandálům, nebo lodičkám.

Dámské vysoké skinny džíny jsou zase sázkou na jistotu, pokud chcete vypadat stylově. Padnou přesně kolem nohou, takže vypadají štíhle a brilantně. Lze je spárovat s čímkoli! Vyzkoušejte třeba bílou košili, sako a baleríny https://modivo.cz/c/damske/obuv/baleriny, nebo pro formálnější vzhled vyměňte baleríny za lodičky.

Woman walking bicycle on grass

Dámské skinny džíny se zúženým kotníkem jsou také velmi populární. Tyto džíny, inspirované dobami minulými jsou snem každé dívky. Zúžená vintage silueta, klasické nýty, ale také kapsy dodávají těmto kalhotám na stylu. Dají se kombinovat s čímkoli a vypadají skvěle – pořád!

Hledáte další módní inspiraci? Podívejte se na náš článek Letní móda – co bude v letní sezóně trendy pro muže a co pro ženy?.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x