Sportování dětí s Berany. Hokejový klub pořádá akce pro své členy i pro veřejnost

ZLÍN - Už nyní je mládežnická činnost hokejových Beranů široká, zlínský klub však stále hledá další cesty, jak motivovat děti k pohybu a ke sportu. Vedle standardní tréninkové činnosti trenéři mládeže připravují i další aktivity pro děti. Některé jsou jednorázové, jiné dlouhodobé. Některé jsou určeny mladým hokejistům, další cílí i na veřejnost. Výsledkem je zajímavý mix sportovních akcí, ze kterého si jistě vybere každý.

Mezi opakující se události patří různá tematická bruslení, otevřené tréninky „na suchu“ pro veřejnost nebo oblíbené příměstské tábory v době letních prázdnin. V nejbližších dnech se uskuteční dvoudenní podzimní minitábor a především hokejový halloween, který je otevřen i pro veřejnost.

O těchto i o jiných akcích mladí Berani v předstihu informují na svých webových stránkách a na sociálních sítích (Facebook, Instagram). Jak nyní vypadá kompletní aktuální nabídka aktivit a programů pro děti?

Hokejový halloween

Tematické bruslení pro děti všeho věku se uskuteční v pondělí 31. října od 18:00 do 19:00 na PSG aréně. Návštěvníci nechť přijdou v halloweenských kostýmech. Děti se budou moct kromě volné ledové plochy těšit i na zábavný doprovodný program včetně fotosoutěže a vyhlášení nejlepší masky. Akce je určena pro veřejnost, vstup je zdarma!

Škola bruslení a hokejová přípravka

Začátkem září se naplno rozběhla nová sezona, a to i pro školu bruslení (letos ročníky 2018, 2017) a hokejovou přípravku (ročník 2016), tedy dvě nejmladší věkové kategorie. Tréninky bývají vždy v sobotu a v neděli ráno + přípravka trénuje na ledě i jedno odpoledne v týdnu.

Zájemci (kluci i holky) si mohou přijít kdykoliv tyto aktivity vyzkoušet. První čtyři tréninky jsou zdarma a po dohodě je možné půjčit si na ně brusle a helmu. Kontaktní osobou je Vladimír Sedlář (739 405 172, sedlar@beranizlin.cz).

Krasobruslení

Novou sezonu již zahájil také oddíl krasobruslařů. Tréninky tzv. kurzu bruslení se konají vždy v sobotu a v neděli ráno a jsou určeny začátečníkům (kluci i holky) od čtyř do deseti let. Kontaktní osobou je trenérka Věra Hrabalová (733 766 180, krasobruslenizlin@seznam.cz).

Náborové dopoledne „Pojď hrát hokej“

Tzv. Týden hokeje pořádaný tuzemským hokejovým svazem se koná pravidelně od roku 2016 a zahrnuje kampaně i osvětové aktivity. Ovšem nejdůležitější událostí týdne je pro každý klub akce Pojď hrát hokej, kdy se zimní stadiony otevírají veřejnosti a trenéři si připravují program pro děti. U zlínských Beranů se tak tradičně děje v sobotu dopoledne na PSG aréně, letos se akce uskuteční 26. listopadu.

Programy pro školy a školky

Nedávnou novinkou je spolupráce Beranů s několika mateřskými školami ve Zlíně. Ta se koná ve dvou rovinách – samostatné partnerství a partnerství v rámci projektu Sportování v MŠ, který propojuje devět různých sportovních klubů ve Zlíně se školkami, jež mají zájem. V obou případech klub zve třídy ze školek na zimní stadion, kde se jim věnují trenéři mládeže.

Do tohoto programu se od listopadu nově zapojí i děti ze základní školy, konkrétně z 1. ZŠ Emila Zátopka ve Zlíně. Žáci budou během školního roku v rámci vyučování zkoušet různé sporty včetně hokeje.

Bruslení s podporou města Zlín

Tzv. Bruslení města Zlín se koná pravidelně každé úterý večer (od 18:15 do 19:15) na PSG aréně a je určeno především dětem z mateřských a základních škol. Město Zlín ve spolupráci se školami vydává tzv. bruslenky, jejichž držitelé mají vstup na bruslení za zvýhodněnou cenu 10 Kč. Nebruslící doprovod má vstup volný.

Prázdniny s Berany – podzimní minitábor

Dvoudenní příměstský tábor se uskuteční 26. a 27. října. Program bude zahrnovat hry, sporty a pohybové aktivity vevnitř i venku, účastníci se dostanou v obou dnech také na ledovou plochu. Minitábor je otevřený pro děti, které hrají hokej – hlásit se mohou členové klubu Berani Zlín i zájemci z jiných klubů.

Capri-Sun CUP

Capri-Sun CUP je oblíbená série miniturnajů pro nejmladší hokejisty. Pořadatelská skupina Capri-Sun s klubem už několik let spolupracuje a těží z toho především děti – ty se díky tomu účastní zážitkových turnajů, na kterých se nehraje pro výsledky, ale především pro radost.

Miniturnajů se účastní kromě Beranů nejen kluby z blízkého okolí Zlína, ale někdy i z větší dálky. Střídají se také pořadatelské stadiony, takže malí sportovci často díky Capri-Sun CUPu absolvují své první „hokejové výjezdy“.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x