Trenčkot – jak ho nosit a vypadat jako ze stránek módních časopisů

Trenčkot - módní trend, který se vrací v pravidelných intervalech nejen na přehlídková mola těch největších světových značek, ale také do jarních, letních a podzimních ulic. Málokterý kus vašeho šatníku je tak univerzální, jako právě on!

Kde se vzal, tu se vzal…

… hlavně, že je tu! Pro dámskou variantu trenčkotu bylo nejslavnější období to, kdy ho oblékla Audrey Hepburn v kultovním snímku Snídaně u Tiffaniho. Kabát, který by byl zároveň tak praktický a tak ženský rázem získal oblibu takřka celého světa. Jeho historie ale fakticky sahá ještě mnohem dál do minulosti. Byl neodmyslitelně spjatý s vysokými funkcionáři v první i druhé světové válce, 

Charakteristický prodloužený střih, dvouřadé zapínání, límec, pásek a typická béžová barva dávají jasnou informaci o tom, jak klasický trenčkot vypadá. V dnešní době ho samozřejmě do své skříně můžete pověsit v mnoha různých barevných odstínech, ale klasika je prostě klasika! A nebo ne?

Jak ho kombinovat? 

Obrovská výhoda trenčkotu spočívá v tom, že je kombinovatelný prakticky s čímkoli. Ať už ve vás třímá prudce elegantní duše, nebo by se váš styl dal charakterizovat jako ryze sportovní, trenčkoty dámské jsou zkrátka perfektní volbou. 

Dokonale v něm budete vypadat, pokud ho vynesete s boyfriend džínami, které ledabyle ohrnete nad kotníky. Pro milovnice elegance k nim zvolte vysoké jehlové podpatky. Pokud preferujete sportovnější styl, není krásnější doplněk, než bílé sneakers. Na rameno zavěste větší koženou tašku a trendy outfit je na světě!

Skvělou volbou je trenčkot také k romantickým nebo sportovním šatům. Nohy vám prodlouží podpatky nebo jakákoli forma sneakers na vysoké platformě. Ty dodají vašemu outfitu trendy sportovní nádech. A jako benefit vás z nich ani po celodenním běhání nebudou bolet nohy. 

Trenčkot není nic pro vás?

V tom případě rozhodně nezoufejte! Variant, kterým můžete dát přednost je víc než dost! Dámská saka nebo blejzry vám ve vaší volbě pomůžou. Trendy oversize velikosti, pánský styl, klasická elegance nebo sportovní střih? Volba je jen na vás! Ty nejkrásnější dámské blejzry a saka pro přicházející jaro a léto hýří barvami a originálními aplikacemi. Stačí si jen vybrat!

Dámský blejzr je také skvělá varianta, jak váš nový trenčkot doplnit. Nebojte se zajímavých střihů ani výrazných barev. Vyzkoušejte například kontrastní barvu blejzru a trenčkotu. Například tmavá modrá si dokonale rozumí s oranžovou, stejně jako se zářivě žlutou. 

Nebo se slaďte monochromaticky – celý outfit v jedné barvě má rozhodně něco do sebe. Béžová vám ubere pár let a dodá vám na eleganci, černá zase trochu tajemna. Nešlápnete ale vedle ani s monochromatickým laděním ve výrazných barvách! Popusťte uzdu své fantazii a dejte průchod vašemu hravému já. Letošní jaro si to rozhodně zaslouží!

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x