Unikáty pana Michalce. Přímo na česko-slovenské hranici

Unikáty pana Michalce. Přímo na česko-slovenské hranici. Foto: Zlin.cz
VYŠKOVEC - Krásně je tu vždycky, na podzim v čase barvících se listů podle místních možná vůbec nejvíce. Kraj na Moravských Kopanicích od Žítkové přes údolí Starého Hrozenkova, Vápenice, Mikulčin vrch, Lopeník až třeba po Vyškovec je opravdu kouzelný. Dávno to ví zdejší rodák Bohumil Michalec. Ten tu navíc dělá všechno proto, aby měla příhraniční lokalita ještě větší svéráz, než je tomu dosud.

Já jsem se tady dole narodil, pracuji v Uherském Hradišti jako pokrývač, ale tento kraj mám v srdci. Mám tu chatu a s manželkou se snažíme turistům od nás i ze Slovenska trochu přiblížit jeho magii a historii,“ ukazuje čilý muž, co všechno se mu povedlo.

Některé exponáty jeho osobité naučné stezky vás opravdu dostanou. To když nahlédnete na dva provizorní dobové telefony na dřevěném stole, které prý můžete použít ve chvíli, kdy zabloudíte. Anebo posune vaši pozornost na pozoruhodné místo se sedmi stromy k objímání.

Na to mne upozornila jedna senzibilka od Pardubic, našla tu přímo magické místo, kde prý přímo prýští energie,“ ukazuje Michalec jedno z řady zastavení směrem ke slovenské hranici. Žádný oficiální přechod tu směrem do slovenské Chocholné není, přesto se tudy dá bez problémů projet.

Zrovna tudy míří k hraničním tabulím sedm slovenských cykloturistů. „Je to zajímavé, docela jsme hleděli, rádi jsme viděli vedle české i naši vlajku,“ potěšilo u chaty pana Bohumila naše sousedy.

Opravdu tu jezdí hodně lidí, každý se rád zastaví. Vybudoval jsem tu i svůj památník rumunským vojákům, jichž tu spousta padla při osvobozování Vyškovce. Lidé si u mne mohou zavěsit své zámky štěstí, jinde visí hodiny, které symbolicky upozorňují na to, jak rychle běží náš pozemský čas,“ poodhaluje zajímavý chlapík své další výtvory včetně upozornění pro děti na krásy flory a fauny zdejšího nádherného kraje.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x