V sobotu startuje týden komentovaných prohlídek na Zlínsku a Luhačovicku

Týden komentovaných prohlídek na Zlínsku a Luhačovicku startuje u 19. února. Foto: archiv Zlínsko a Luhačovicko
ZLÍNSKÝ KRAJ - Ve Zlíně, Luhačovicích a Valašských Kloboukách při příležitosti Mezinárodního dne průvodců, který spadá na 21. února, připravili speciální komentované prohlídky s místními průvodci. Všechny prohlídky jsou zdarma a jejich cílem je představit návštěvníkům a občanům nejen architektonické klenoty destinace, ale také poukázat na novinky v oblasti cestovního ruchu: nové turistické trasy, průvodce a zajímavé expozice. Kam se vydat v týdnu od 19. do 25. února?

První ze série komentovaných prohlídek se odehrají již tuto sobotu 19. února ve Zlíně. „Návštěvníci si budou moci vybrat ze dvou tras. První procházka je trasa ZÓNA Zlín, která představuje nejvýznamnější architektonicky cenné stavby v kontextu moderního urbanismu Zlína. Na druhé procházce vezmeme zájemce na prohlídku továrního areálu a zprostředkujeme jim také jedinečnou příležitost podívat se do jedné z výroben obuvi,“ představuje prohlídky Zlínem Eva Manišová, vedoucí oddělení cestovního ruchu města Zlína.

Opravdu pestrý program pro zájemce čeká v Luhačovicích. V tomto lázeňském městě připravili rovnou celotýdenní program, který startuje v neděli 20. února a potrvá až do pátku 25. února. „Na své si přijdou milovníci architektury, historie i slavných osobností. Představíme projekt Zvukové mapy Luhačovice, majitelé hotelu Radun návštěvníky osobně provedou tímto funkcionalistickým skvostem. Prohlídka pod názvem „Tady pramení Luhačovice“ představí naše město nejen jako lázně, ale jako moderní místo pro život a turistický cíl vhodný pro všechny věkové a zájmové kategorie,“ uvedla za město Luhačovice Jarmila Ďurďová, projektová manažerka cestovního ruchu.

Týden komentovaných procházek na Zlínsku a Luhačovicku zakončí ve Valašských Kloboukách, kde 25. února proběhne prohlídka s názvem Valašskokloboucký pramen secese: Hubert Gessner a dům Josefa Bratmanna. Bude představena vůbec první secesní stavba na území České republiky, ale také příběh a tvorba významného klobouckého rodáka a architekta Hubera Gessnera.

Na Zlínsku a Luhačovicku máme to štěstí, že nám tady vyrostla skutečně unikátní architektura. Zaznamenáváme čím dál větší zájem o poznávání architektonicky významných míst ze strany turistů a návštěvníků. Proto nás těší, že se nám ve spolupráci s partnery destinační společnosti Zlínsko a Luhačovicko podařilo poskládat atraktivní program série prohlídek představující fenomén architektury a zprostředkovat jej zájemcům i mimo hlavní turistikou sezónu,“ doplňuje Jana Pastyříková, manažerka destinační společnosti Zlínsko a Luhačovicko.

Harmonogram komentovaných procházek:

Zlín:

19.2. ZÓNA Zlín, start ve 14:00 na náměstí Míru

19.2. Procházka po továrním areálu, start ve 14:00 na platformě 14|15 BAŤOVA INSTITUTU

Praktické informace: Z kapacitních důvodů doporučujeme zaregistrovat se na prohlídku prostřednictvím tohoto formuláře.

Luhačovice:

20.2. Zvuková mapa Luhačovic

21.2. Tady pramení architektura

22.2. Odkaz Dušana Jurkoviče

23.2. Tady pramení Luhačovice

24.2. Butique hotel Radun

25.2. Funkcionalismus v Luhačovicích

Praktické informace: Všechny prohlídky v Luhačovicích začínají ve 14:00 u Městského turistického a informačního centra.

Valašské Klobouky:

25.2. Valašskokloboucký pramen secese: Hubert Gessner a dům Josefa Bratmanna (včetně prohlídky interiéru), start ve 14:00 u domu Josefa Bratmanna, Smetanova 116, Valašské Klobouky

Více informací na webu destinační společnosti Zlínsko a Luhačovicko www.zlinsko-luhacovicko.cz

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x