Vánoční trh u Obchodního domu Zlín ve čtvrtek začal, novinkou je hudební program i další atrakce

Foto: Josef Řezníček
I v letošním roce se mohou Zlíňané i návštěvníci města zavítat na vánoční trhy. Jako první začal trh s vybranými stánkaři a vánočním programem od čtvrtku 23.11. pod Obchodním domem Zlín na náměstí Práce a navštívilo jej přibližně tisícovka osob, natěšených dětí a rodičů. Vánoční event tak naváže na tradiční trhy na náměstí Míru. Přirozeným pojítkem mezi náměstími tvoří park Komenského, kde budou obdobně jako minulý rok nainstalované oblíbené svítící vánoční dekorace.

U „Obchodňáku“ odstartoval vánoční program svátečním rozsvícením vánočního stromu, který se letos instaloval z Fryštáku. V letošním roce se návštěvníci mohou těšit kromě punče a dalších teplých nápojů i na občerstvení ve stylu street food: langoše, trhané vepřové maso, řecký gyros, domácí chléb s pomazánkami nebo sladký churros s nutellou či trubičky od místních cukrářek. Občerstvení si lze vychutnat i v přilehlém Obchodního domě Zlín a to nejen na venkovních zastřešených nebo vyhřívaných zahrádkách gastro podniků, mezi nimiž je například „nejvánočnější bar“, který je vyzdoben 12 000 skleněnými baňkami ze vsetínské Irisy. I odsud se dá pozorovat dění na vánočním vyhlídkovém kole, které dosahuje výšky 25 metrů.

Mezi nejvýznamnější letošní novinky patří víkendová hudební produkce, dětská manéž – kolotoč pro nejmenší děti, letos už probíhá i Ježíškova schránka, do které si můžou děti vhodit dopis Ježíškovi a vyhrát 30 hodnotných cen.
„Vánoční období bude letos u Obchodňáku zase bohatší a věříme, že pravidelný víkendový hudební program s různými žánry jako je pop, swing, blues či jazz na vánoční i nevánoční témata návštěvníky zaujme a podtrhne tak sváteční atmosféru ve městě,“ řekla Soňa Ondřejová, manažerka Obchodního domu. „Během následujícího víkendu nainstalujeme také část expozice ze svítící drátěné ZOO známé z nedaleké Veselé a 2.12. snad přijede i vánoční kamion Coca Cola,“ doplnila Ondřejová.

Od 2. prosince odstartuje navíc Adventní Zlín – vánoční jarmark se stánky s občerstvením a vánočním zbožím a bohatým kulturním a doprovodným programem. Novinkou letošního roku bude rozhledna, která návštěvníkům nabídne mimořádný pohled na nasvícené náměstí. Následující den, v neděli 3. prosince se slavnostně rozsvítí nejen zlínský vánoční strom, ale také první svíce na obřím adventním věnci.

Stánky u Obchodního domu na náměstí Práce budou otevřené denně až do 22. prosince (od 10 do 20 hodin), na náměstí Míru do 23. prosince s otvírací dobou dle aktuálního programu. Na Štědrý den bude možné ochutnat šnečí speciality z Bistrotéky Valachy.


Více na www.obchodnidum.cz.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x