Vedení Strategické průmyslové zóny Holešov se vypravilo na Blízký východ

I v tomto měsíci pokračovala zahraniční prezentace holešovské průmyslové zóny. Vedení Zóny Holešov se totiž spolu s ministrem zahraničních věcí ČR Janem Lipavským a dalšími 14 českými podnikateli účastnilo obchodní mise na Blízký východ. Firmy, které se této mise účastnily, byly předem vybrány na základě několika parametrů, ne každý tedy měl možnost se jí účastnit.

Zahraniční cesta do Saúdské Arábie a Iráku se uskutečnila v minulém týdnu a trvala tři dny. Ministr Lipavský se zde setkal s vrcholnými představiteli obou zemí, se kterými řešil mnoho aktuálních témat. V rámci výpravy se také konala dvě podnikatelská fóra, jejichž součástí byly B2B jednání mezi zástupci jednotlivých sektorů.

Záměrem akce bylo představit české technologie, které by mohly být využity v tamním těžebním průmyslu, jenž se v posledních letech velmi rychle vyvíjí. Dle Hospodářské komory ČR je Evropská unie druhým největším obchodním partnerem Saúdské Arábie.

S Irákem chce Lipavský prostřednictvím českých podnikatelů také navázat oboustranně výhodné spojení. Česko se dle něj výrazně zapojuje do stabilizace této země a pomáhá jí humanitárně, vojensky i materiálně. České firmy mohou nabídnout své technologie a know-how v oblastech filtrace a čištění vody, stavebnictví či obranného průmyslu.

„Jsem velmi ráda, že právě Průmyslová zóna Holešov prošla sítem mnoha zájemců a měla tak možnost se na Blízkém východě prezentovat. Čeští podnikatelé mají těmto zemím rozhodně co nabídnout. Máme zde kvalifikovanou pracovní sílu, inovativní technologie a přístupy. Zóna Holešov je připravena těmto podnikatelům usnadnit začátky jejich podnikání a nabídnout jim lukrativní stavební plochy pro jejich výrobní závody a lokalitu, odkud se dá snadno spojit nejen se zbytkem České republiky, ale i světa,“ uvedla Ing. Mgr. Lucie Pluhařová, předsedkyně představenstva společnosti Industry Servis ZK, která má Zónu Holešov na starosti.

Aktuálně je Zóna Holešov připravena na vstup dalších malých a středních investorů, případně jednoho strategického. Dříve byli investoři hledáni zejména Agenturou pro podporu podnikání a investic CzechInvest, nyní se však do jejich vyhledávání více zapojil také samotný Zlínský kraj. Podle Lucie Pluhařové jsou tyto obchodní mise jednou z možností, jak oslovit zajímavé investory ze zahraničí.

V dubnu byla obdobná obchodní mise vypravena do Singapuru a Korejské republiky, v rámci které se zástupci českých firem zúčastnili česko-singapurského obchodního fóra a podnikatelského setkání v Busanu.

Zdroj: ČTK

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x