Východní Morava nabídne nejen gastro zážitky

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Foto CCR VM
VÝCHODNÍ MORAVA – Jestliže ještě nemáte program na nejbližší dny a týdny, nezoufejte. Určitě si vyberete z mnoha akcí, které pro své návštěvníky nachystala Centrála cestovního ruchu Východní Moravy.

Už tuto sobotu 24. července otevře své brány Jarošovský pivovar. Návštěvníci zde budou moci nahlédnout pod pokličku vaření piva, zúčastnit se exkurze ve výrobě nebo minimuzeu s výkladem. Správnému čepování piva vás naučí podsládek a proběhnou zde také klasické pivní a vědomostní soutěže.

V neděli 25. července si nenechte ujít oblíbený Piknikový den v zámeckém parku ve Vizovicích. Kromě tradičních her, jakými jsou badminton, pétanque, kroket, kubb či šachy je letos na programu také vystoupení amatérské šermířské skupiny ze Vsetína. Navíc každá koruna, která se vybere na občerstvení, bude věnována do oblasti postižené tornádem.

Ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm se v úterý 27. července uskuteční Prázdninové hraní. Přijďte si na loučku nad chalupou pohrát a vyzkoušet si, jak se v minulosti bavily děti. Pustíte-li se i do výroby jednoduché hračky, sami poznáte, že z mála může vzniknout mnohé.

Každý letní víkend můžete zavítat do některého z velehradských vinných sklepů. Až do 19. 9. najdete na Velehradě každý víkend otevřený vinný sklep.

Ve zlínském obchodním domě stále probíhá jedinečná výstava Zdeňka Buriana, jehož díla se stala předobrazem slavného filmu Karla Zemana Cesta do pravěku. V pátek 30. července si můžete užít také večerní výstavu s jedinečnou atmosférou a výhledem na večerní Zlín.

Ve skanzenu Rochus si můžete během prázdninových měsíců vytvořit vlastní hrneček, vázu nebo misku na hrnčířském kruhu. Během středečních prohlídek s průvodcem mají návštěvníci muzea v přírodě možnost si vyzkoušet hrnčířské řemeslo pod dohledem zkušeného keramika. Nejbližší Středa s keramikem se ve Skanzenu Rochus v Uherském Hradišti koná 28. července.

Každou středu od 16.00 a každou sobotu od 14.00 se konají také komentované prohlídky Zlína Zóna Zlín. Součástí prohlídky je návštěva Památníku Tomáše Bati.

Do světa fantazie vás vtáhne nová stálá expozice Muzea Kroměřížska Poklady staré půdy. Tajemnou atmosféru navozuje hra světla a tmy i důmyslně ukryté poklady na místech, kde by je málokdo očekával.

V sobotu 31. července na vás budou v Březolupech čekat pohádkové bytosti se zapeklitými úkoly. Koná se zde totiž oblíbený Pohádkový les.

Na hradě Kurovice se ve dnech 31. 7. – 1. 8. uskuteční další ročník Historických dnů, kdy budete mít jedinečnou možnost dozvědět se o historii tohoto zajímavého objektu. Připraveno je vystoupení šermířských skupin, ukázky dobových tanců a ochutnáte i speciality z historické kuchyně.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x