Východní Morava znovu zve na kulturu i sport

Koncerty na platformě Baťova institutu. Foto: archiv 14-15 BAŤŮV INSTITUT
VÝCHODNÍ MORAVA – V nejbližších dnech a týdnech Východní Morava znovu ožije atraktivními kulturními a sportovními akcemi. V samotném krajském městě Zlíně zahraje Filharmonie Bohuslava Martinů v srpnu sérii koncertů, hrad Malenovice ožije divadlem a zámek Žerotínů na Valašsku zve na Muzejní noc. Příznivci sportu si přijdou na své třeba při triatlonovém závodě Valachy Man.

Sérii letních Open Air koncertů na platformě 14|15 BAŤOVA INSTITUTU ve Zlíně zahájí filharmonie 5. srpna s jedním z nejoceňovanějších českých dirigentů současnosti Tomášem Netopilem. O týden později 11. srpna bude následovat koncert na vlnách skvělého progressive-rocku – show skupiny Tata Bojs. Český klenot Má vlast Bedřicha Smetany je na programu 19. srpna.

Malenovický hrad bude 31. července hostit představení Divadla Klauniky Don Quijote de la Ancha. V hlavní roli se představí „světový chůdoherec“ Lenoire Montaine. Hned následující den, v neděli 1. srpna, bude hrad Malenovice patřit dětem. Po všechny srpnové neděle se uskuteční dětské komentované prohlídky, jejichž začátek je vždy v 9.00 hodin. Během nich se děti dozví spoustu zajímavých věcí, zažijí hradní atmosféru a odnesou si i malou vzpomínku na památku.

Meziříčské noční putování bude zahájeno v pátek 30. července úderem sedmé hodiny večerní na nádvoří zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí. I letos je připraven Noční expres neboli silniční vláček, který návštěvníky proveze mezi jednotlivými institucemi. V Turistickém informačním centru bude pro každého připraven muzejníček na střádání razítek, nebo nálepek z navštívených organizací.

Dny řemesel a setkání kovářů bude od 31. července do 1. srpna hostit Dřevěné městečko ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Jubilejní 30. ročník bude věnovaný zpracování dřeva s ukázkami práce tesařů, šindelářů, truhlářů, kameníků, dráteníků, sklenářů, hrnčířů a dalších řemeslníků. Součástí programu bude i setkání kovářů z České republiky s ukázkou jejich mistrovské práce.

V rámci festivalu Léto na hradě Brumov aneb 102 schody za kulturou se představí Spolek Kašpar s jedním z nejznámějších milostných příběhů, který byl kdy napsán, a přiveze také rodinné představení, které pobaví nejen děti, ale také jejich rodiče. V pátek 30. července od 21.00 hodin se diváci mohou těšit na inscenaci Romeo a Julie. V sobotu 31. července od 17.00 hodin jsou na programu Mikulášovy patálie a ve stejný den od 21.00 hodin odehraje spolek znovu inscenaci Romeo a Julie.

Archeoskanzen v Modré na Slovácku bude 7. – 8. srpna hostit 16. ročník velkomoravského festivalu nazvaného Veligrad 2021. Během víkendu se návštěvníci vrátí do doby Velké Moravy, zažijí historickou bitvu, dobový jarmark nebo nahlédnou pod ruce šikovných řemeslníků.

Na Východní Moravě nebude v nadcházejících dnech chybět ani sportovní událost. Okolí Velkých Karlovic a Nového Hrozenkova bude hostit triatlonový závod Valachy Man. Terénní triatlonový závod – 350 metrů plavání, 16 km horské kolo, 4,5 km trailový běh v areálu přírodního koupaliště Na Stanoch je v plánu 6. – 7. srpna.

Zlínská zoo zve na další ranní procházku areálem s návštěvou expozice kivi hnědých. Za Gerym a Maiou mohou návštěvníci zavítat 31. července již od 6.00 hodin. Při procházce probouzejícím se areálem zoo zavítejte k výběhu slonů a užijte si setkání s prvním africkým slůnětem v České republice. O týden později, 7. a 8. srpna, se v ZOO Zlín uskuteční Letní slavnost, při níž bude pro návštěvníky na rozlehlé louce v dolní části zahrady připraven bohatý program.

Závody ve sjezdu horských kol Wood Bikerally Series míří se svojí třetí zastávkou do Valašských Klobouk na Klobucké stezky. Poznačte si den 31. července do svého kalendáře, kdy od 11.00 hodin startuje závod u hotelu Jelenovská. Všechny závodníky čekají čtyři měřené erzety, což dává závodníkům šanci nashromáždit body do celkového pořadí WBS serie.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x