Vyhlídkové kolo, vánoční kulturní program i unikátní bar lákají na advent ve Zlíně

Vyhlídkové kolo ve Zlíně. Foto: Obchodní dům
Nechce se vám cestovat daleko a chcete zažít krásný advent? Vydejte se do Zlína, kde před unikátně zrekonstruovanou budovou Obchodního domu začnou 23. listopadu vánoční trhy. Těšit se můžete na stánky s nejrůznějšími dobrotami, romanticky svítící vánoční strom, ohňové koše, stylovou dětskou manéž s kolotočem, bohatý doprovodný program a opět se roztočí i vyhlídkové kolo – každoroční oblíbená atrakce, z níž se vám naskytne netradiční pohled na město včetně blízkého baťovského mrakodrapu. A aby toho nebylo málo, můžete večer zakončit v unikátním Baru 1931, jehož interiér ozdobí 12 tisíc skleněných vánočních ozdob!

Vánoční trh s gastro stánky pod Obchodním domem Zlín bude od 23. listopadu, kdy se v 18 hodin svátečně rozsvítí vánoční strom, nabízet stylové občerstvení ve stylu street food – od punčů, svařáků, kávy a horké čokolády přes langoše, domácí škvarky až po trhané vepřové nebo originální řecký gyros. Stánky budou otevřené denně až do 22. prosince (od 10 do 20 hodin). Další dobroty si budete moct za každého počasí vychutnat na některé ze čtyř venkovních zastřešených nebo vyhřívaných zahrádek gastro podniků Obchodního domu, odkud budete mít krásný výhled na vánoční kolo. Kromě toho tady na vás čeká v době konání bohatý doprovodný program – vystoupení pouličních umělců, živé koncerty nejrůznějších žánrů a 5. prosince samozřejmě dorazí do Obchodního domu i Mikuláš. Ani letos nebude chybět v pasáži Obchodního domu „Ježíškova schránka„, do které si můžou děti vhodit dopis Ježíškovi.

„Nejvánočnější bar“: 12 000 vánočních ozdob na jednom místě

Unikátní překvapení si pro návštěvníky připravili také v Baru 1931, který najdete v Obchodním domě Zlín. Jeho interiér bude zdobit  na 12 tisíc skleněných ozdob, které speciálně pro tuto příležitost zhotovil tradiční výrobce vánočních ozdob Irisa Vsetín. Ozdoby v jemných odstínech hnědé, opálové a stříbrné barvy v kombinaci s lustry, světýlky a dalšími dekoracemi zavěšenými u stropu tvoří neobyčejnou atmosféru. Ozdoby, které zkrášlí Bar 1931, mají hodnotu téměř půl milionu korun a Irisa je vyráběla pro tento „nejvánočnější bar“ celý jeden měsíc. Následná instalace si vyžádala čtyři dny a práci desítek rukou. Návštěvníci se mohou přijít podívat na tento unikát kdykoli během dne. Bar je totiž otevřen nejen večer, ale denně už od 11 hodin, kdy si zde můžete dát polední menu, kávu a dezert či některý z výborných drinků.

Vánoce letem světem a šnečí tradice na Štědrý den

„Nejvánočnější bar“ je jednou z řady aktivit, jimiž chce Obchodní dům Zlín zpříjemnit lidem advent. Kdo si chce „vánočně“ pochutnat, může zajít v neděli 3. prosince na speciální brunch Bistrotéky Valachy do Galerie Desítka v nejvyšším, desátém, podlaží. Tématem brunche budou „Vánoce letem světem“ doplněné delikatesou v podobě bílého lanýže. Ochutnat tak můžete mimo jiné tradiční sváteční speciality z různých zemí, třeba vejce Benedikt a Florentine, šnečí ragú po burgundsku, trhané husí stehno v lokši, výběr vánočního cukroví i speciální vánoční dort.

Na Štědrý den nebude v Bistrotéce Valachy chybět ani každoroční „šnečí“ tradice. Právě šneci bývali v minulosti v českých zemích tradičním postním jídlem a jejich obliba se nyní vrací. Lehký postní oběd v podobě šnečích specialit tady budete moct ochutnat od 9:00 do 14.00.

Více informací najdete na www.obchodnidum.cz

Zobrazit fotogalerii >>

--> --> --> --> -->