Vyrazte na prodloužený víkend do Brna a jeho okolí s celou rodinou

Zdroj obrázku: Petr Levicek / Shutterstock.com
BRNO – Proč vyrazit do jihomoravské metropole, která je současně i druhým největším městem v České republice? Brno je totiž významným kulturním i historickým centrem a užijete si v něm i jeho okolí spoustu zábavy. Za návštěvu rozhodně stojí nejznámější brněnské cíle – náměstí Svobody, Zelný trh, hrad Špilberk i Stará radnice.

Zde máte dokonce možnost spatřit i místní legendu – brněnského draka. Která další místa musíte v Brně spatřit na vlastní oči a jaké výlety můžete podnikat? Máme pro vás celou řadu skvělých tipů.

Kde se ubytovat, když chcete strávit čas hlavně v Brně

Začněme tím nejdůležitějším, kde se ubytovat. Pokud chcete větší část prodlouženého víkendu strávit v samotném městě, ubytování Brno centrum je přesně pro vás. Všechny podniky totiž budete mít opravdu kousek a celé dny budete moci trávit chozením po centru.

Jaká místa musíte v Brně určitě navštívit

Přestože jsme již v úvodu naznačili, která místa jihomoravské metropoli stojí za návštěvu, musíme zmínit i několik dalších.

Například:

 • Vilu Tugendhat,
 • hvězdárnu a planetárium,
 • zoo,
 • katedrálu svatého Petra a Pavla,
 • přehradu,
 • park Lužánky.

Hodláte podnikat výlety do okolí? Ubytujte se na okraji města

Druhou možností, pokud chcete během svého pobytu podnikat i výlety do okolí, je ubytování se na okraji města. Ušetříte si totiž cestu přes rušné centrum a jednoduše nasednete do svého vozu a po snídani se rovnou vydáte na cestu.

Výlety v okolí Brna

Milovníci hradů a zámků si v okolí Brna přijdou skutečně na své.

Nedaleko se totiž nacházejí:

 • hrad Veveří,
 • Slavkovský zámek,
 • hrad Bítov,
 • zámek Lysice,
 • zámek Vranov nad Dyjí.

Ti, kdo se rádi vydají na kdejakou rozhledu, by rozhodně měli zavítat do mandloňových sadů, které se nacházejí v Hustopečích. Výskyt mandloní ve střední Evropě je unikátní, protože jsou poměrně složité na pěstování. V těchto sadech se nicméně nachází rozhledna, ze které lze dohlédnout až na Pálavské vrchy. Pokud si chcete užít romantický zážitek, vydejte se do mandloňových sadů v období od března do dubna, kdy jsou stromy v největších rozkvětu a vytvářejí až pohádkovou scenérii.

Brno, Lednice, Valtice

Další možností je propojit několik turistických cílů a spojit návštěvu Brna také s návštěvou Lednicko-valtického areálu. Abyste se ovšem nemuseli přesouvat neustále z místa na místo, můžete každý den strávit noc v jiném městě. Začít v Brně, pokračovat do Lednice a výlet zakončit ve Valticích. Vyžaduje to sice hledání dalšího ubytování Lednice a Valtice, ale to rozhodně nebude překážkou, protože vhodného ubytování v Lednicko-valtickém areálu je opravdu celá řada.

Lednicko-valtický areál

Když se řekne Lednicko-valtický areál, možná se vám jako první vybaví zámek Lednice a Valtice. Ovšem tento areál má rozlohu téměř 300 m2 a tyto zámky nejsou jedinými skvosty, na které narazíte. Za vidění totiž stojí také Apollónův chrám, Belveder, Dianin chrám, Janův hrad i Obelisk. Až si budete chtít od architektury na chvilku odpočinout, můžete se bezcílně toulat upravenými zahradami a odpočinout si na některé z mnoha laviček.

Prodloužený víkend v Brně a jeho okolí je ideální pro celou rodinu. Díky celé řadě lákadel si totiž výlet užije opravdu každý. V jihomoravské metropoli byste neměli zapomenout pozdravit brněnského draka, dopředu si zajistit lístky na prohlídku jedné z nejslavnějších vil a také se projít po náměstí Svobody.

Pokud rádi poznáváte hrady a zámky, na Moravě se jich nachází opravdu mnoho, včetně těch nejznámějších – zámků Lednice a Valtice. Jestli si svou moravskou dovolenou naplánujete na jaro, nezapomeňte se zajet podívat na unikátní mandloňové sady v Hustopečích.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x