Zima opět v akci. Prázdniny školáků, plný zápřah silničářů

Foto: Zlin.cz
ZLÍNSKÝ KRAJ - Sněhuláci, koulovačka, boby. Školáci mají v pátek jednodenní pololetní prázdniny. A je třeba říct, že mají "přízeň shora". Na řadě míst kraje pršelo, daleko lepší to bylo ve středních polohách. Od 400 metrů padal čerstvý bílý i když poněkud mokrý sníh.

„Pro nás to znamenalo celou řadu výjezdů mechanismů od středních do vyšších poloh, teploty kolem nuly bývají často hodně ošidné, sníh s deštěm nepatří zrovna k oblíbeným meteorologickým jevům,“ hlásil za silničáře na Valašskomeziříčsku a Rožnovsku jednatel Správy a údržby silnic Valašska Jaromír Kořístka. Ve vyšších polohách padal výhradně sníh a třeba Pustevny či Soláň se mění v opravdové bílé království.

„My jsme byli s dětmi na Mikulčině vrchu, trochu nás nemile překvapil déšť kolem poledne, ale i tak se děti vydováděly na bobech, pohyb je nejen o prázdninách hodně důležitý,“ popisoval jednodenní prázdninovou vyplň času tatínek Robert ze Zlína.

Podstatně níže, v Provodově ve výšce 400 metrů nad mořem byly podmínky pro zimní radovánky docela příznivé. „Mně i sestře Elišce to po včerejším vysvědčení s jedničkami sviští z kopce na bobech, babička je taky dobrá, vydala se na běžky, tak snad nám nezapadne,“ radoval se z pravého zimního počasí prvňák Matouš.

„Také naši lidé se vydali do boje se sněhem. Ve Zlíně jezdíme se dvěma vozy, tady jsou podmínky zatím slušné, více sněhu a taky více lidí jsme posílali do okolí Valašských Klobouk,“ hlásil v pátek odpoledne dispečink zlínské Správy a údržby silnic.

Meteorologové očekávají v sobotu oteplení místy až k šesti stupňům, naopak v neděli ochlazení pod bod mrazu. Osud sněhové pokrývky je tak na samém konci měsíce tak trochu nejistý.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x