205 snědených švestkových knedlíků přineslo na Trnkobraní nový český rekord

Radim Dvořáček, foto: Trnkobraní
VIZOVICE – V již tradiční soutěži pojídání knedlíků letos triumfoval Radim Dvořáček z Ostravy. Na Vizovickém Trnkobraní podal rekordní výkon a spořádal neuvěřitelných 205 švestkových pochoutek.

Do programu Vizovického Trnkobraní je již tradičně zařazována soutěž v pojídání švestkových knedlíků. Dvoudenní hudební festival, který dnešním večerem vrcholí, letos přinesl nový český rekord. Radim Dvořáček z Ostravy překonal svůj vlastní český rekord z roku 2018, kdy za jedinou hodinu snědl 202 knedlíků, a s počtem jen o 3 kousky vyšším, tedy 205, se opět stal novým rekordmanem.

Dvořáček vyhrál divácky populární soutěž již potřetí za sebou. Nutno ale říct, že se na ni dobře připravoval. Den předem jsem vypil nadvakrát asi 13 litrů. Ráno před soutěží asi sedm litrů za těch deset minut. On se roztáhne žaludek. Ale chce to trénink dlouhodobý. Několik let to trvá, než se to takhle vypracuje,“ uvádí jedlík.

I když bylo překonání vlastního rekordu vítězovým cílem, připustil, že asi u 130. knedlíku na něj přišla krize. Těsto se lepí, nedá se to už polykat. Navíc když není povolené zapíjení, o to hůř to jde. Potom mě ale diváci vyhecovali, tak jsem to tam nějak natlačil. Protáhl jsem se, pomáhá třeba poskočit si,“ řekl.

Po spořádané porci ale rekordmana chuť k jídlu stále neopouští. Švestičky jsou lehce stravitelné, je to dobré na střeva a trávení. Ještě si dám nějaké maso,“ plánoval.

Na druhém místě soutěže, které se letos zúčastnilo 8 mužů bez ženského zastoupení, se umístil Miloš Janček. Ten snědl „jen“ 120 knedlíků. I přes to si ale udržel obrovský náskok před třetím děleným místem, které obsadili Jakub Cejpek a Kamil Horňák. Oba bronzoví závodníci spořádali shodných 95 kousků knedlíků.

Na světový rekord ovšem musí šampion Dvořáček ještě chvíli trénovat. Drží jej totiž Patrik Bertoletti z USA, který v soutěži podal zatím nejlepší výkon v roce 2008, kdy dokázal sníst 233 knedlíků.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x