24. Hello Jazz Weekend přiveze do Hradiště a Zlína ty nejlepší jazzmany

Foto: Filip Fojtík
UHERSKÉ HRADIŠTĚ, ZLÍN - Léto bez HELLO JAZZ WEEKENDU si v Uherském Hradišti a Zlíně už lze jen těžko představit. Letošní 24. ročník hudebního festivalu proběhne od čtvrtka 20. do soboty 22. července a bude mít mimořádně slavnostní příchuť!

30. května totiž oslaví 80. narozeniny stálice festivalu a jeho první dramaturg, slovenský jazzman Peter Lipa. „Hlavní festivalový koncert na nádvoří Jezuitské koleje v Uherském Hradišti bude součástí jeho celoročního narozeninového turné a taky jedním z míst, kde pokřtí své CD natočené v New Orleans – NOLA,“ uvedl pořadatel festivalu Jan Dudek.

Aby těch jazzových legend v letošním programu nebylo málo, svou návštěvou festivalová města poctí i Mojmír Bártek, trombonista, skladatel, aranžér a pedagog, který osmdesátku oslavil už vloni. „Se svou kapelou The Young Pekáč nabídne světové standardy stejně jako své vlastní jazzové kompozice,“ upřesnil Dudek.

Posledním účinkujícím hlavního festivalového koncertu bude po několika letech opět sestava amerického pianisty a skladatele Skipa Wilkinse, který na festival přijede se svým synem Danem, dalším americkým hudebníkem Jessy Simpsonem a Tomášem „Kaštanem“ Barošem.

Letošní koncerty Víno a Jazz odehraje v Uherském Hradišti zlínská stálice F-dur Jazzband se svými sólisty Zuzkou Sapárovou a Rolandem Hamajem a speciálním hostem festivalu, ukrajinskou zpěvačkou Victorii Shostak.

Victoria bude účinkovat i v pátek v CENTRO Zlín Malenovice a na sobotní Jazzové snídani spolu se slovenským pianistou Martinem Mičianem. A součástí dopoledního setkání bude také natáčení pořadu Na kafe do Cafe s oslavencem Peterem Lipou,“ zmínil Jan Dudek.

Kompletní program festivalu najdete na webu jazzweekend.cz.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x