31 tisíc lidí oslavilo Halloween ve zlínské zoo

Do zlínské zoo dorazilo na Halloweenské oslavy přes 31 tisíc lidí. Foto: Zoo Zlín
ZLÍN - Zábavná a nápaditá halloweenská výzdoba, pestrý doprovodný program, počasí na jedničku. Oslavy oblíbeného podzimního svátku se ve zlínské zoo skvěle vydařily. Od středy 26. do neděle 30. října do zahrady zavítalo téměř 31 tisíc návštěvníků.

Zlínská zoo zažívá skutečně výjimečný rok. K mimořádné návštěvnosti v posledních říjnových dnech přispěly i oslavy Halloweenu. Na návštěvníky čekal program s nabídkou dlabání dýní, Škola čar a kouzel, „netopýří“ prohlídky zámku Lešná, ohňová show, lampionový průvod nebo strašidelné noční stezky.

První oslavy Halloweenu Zoo Zlín uspořádala v roce 2014. „Právě v tomto roce náš tým zahradníků poprvé připravil hezká a hlavně zábavná aranžmá, která bavila malé i velké návštěvníky. Další rok jsme přidali dětské prohlídky s čarodějnicemi, poté nachystali stanoviště s úkoly a velký rej nejrůznějších strašidel. Každý rok náš Halloween nabídl nějakou novinku, nicméně oslavy probíhaly pouze během dvou víkendových dnů,“ přiblížil začátky halloweenských oslav ředitel Roman Horský.

V letošním roce zlínská zoo poprvé připravila pětidenní oslavy s bohatým doprovodným programem. „Zájem o Halloween byl rok od roku větší, zprávy na našich sociálních sítí potvrzovaly, že se nám skutečně podařilo vytvořit hezkou tradici. Chtěli jsme všem za přízeň poděkovat, proto jsme se rozhodli připravit letos hned několikadenní oslavy Halloweenu. Věřili jsme, že lidé si k nám najdou cestu každý den, ale skutečnost předčila všechna naše očekávání. Téměř 31 000 návštěvníků je naprosto fantastický úspěch, všem opravdu moc za jejich zájem a podporu děkujeme,“ uvedl ředitel Horský.

Halloweenskou výzdobu si návštěvníci mohou prohlédnout ještě tento týden. „Pokud nám to počasí umožní, výzdobu ponecháme až do neděle 6. listopadu. A současně všechny zájemce zveme do zlínské zoo na Halloween 2023, můžu přislíbit, že opět připravíme nová překvapení,“ doplnila Romana Mikešová, vedoucí marketingu.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x