Zlínský filmový festival popřeje Martině Sáblíkové k narozeninám a přiblíží život Václava Vorlíčka

ZLÍN - Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně pokračuje ve čtvrtek pátým dnem, který návštěvníkům představí mimo jiné dokument Zdeňka Zelenky o Václavu Vorlíčkovi. Z doprovodných programů bude nejvíce lákat narozeninová oslava Martiny Sáblíkové, uvádějí oficiální stránky festivalu. Na návš...

ZLÍN – Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně pokračuje ve čtvrtek pátým dnem, který návštěvníkům představí mimo jiné dokument Zdeňka Zelenky o Václavu Vorlíčkovi. Z doprovodných programů bude nejvíce lákat narozeninová oslava Martiny Sáblíkové, uvádějí oficiální stránky festivalu.

Na návštěvníky festivalu je ve čtvrtek připraveno 64 filmových projekcích. Ze soutěžních snímků se představí například pohádka Dešťová víla Milana Cieslara, Tři detektivové a tajemství strašidelného hradu od Floriana Baxmeyera nebo Snil jsem o Africe Rogera Cantina.

Pozadu nezůstane ani hlavní nesoutěžní kategorie českých a slovenských filmů – promítat se bude třeba Romance pro křídlovku, Dívka na koštěti, Šakalí léta, Outsider, Nefňukej, veverko nebo Ukradená vzducholoď letošního jubilanta Karla Zemana.

Dalšího jubilanta – Václava Vorlíčka připomene dokument Zdeňka Zelenky nazvaný Václav Vorlíček, král komedií a pohádek.

Bohatý bude i doprovodný program. Kromě workshopů, dílen pro děti a pokračování Duhové kuličky bude odpolední doprovodný program patřit několikanásobné olympijské vítězce Martině Sáblíkové. V 15 hodin na zlínském náměstí Míru začne akce Super Star – live s Martinou Sáblíkovou. Ta dostane ke svým narozeninám auto, které jí přiveze druhý nejkrásnější muž světa Josef Karas. Kromě toho jí koncertem popřeje finalistka Česko Slovenské SuperStar Markéta Konvičková a zpěvák Michael Foret.

Na náměstí T. G. Masaryka pak za pěkného počasí proběhne od 20.30 koncert skupiny Blues Station.

Festival trvá do 6. června.

V rámci festivalu bude uvedeno 621 audiovizuálních děl. Promítnuto bude 356 filmů ze 43 zemí světa, z toho 140 snímků bude českých nebo slovenských. Duhová kulička, mezinárodní festival reklamy, uvede 249 reklamních spotů ze 68 zemí světa a Zlínský pes pak představí 16 studentských snímků z 11 zemí. Návštěvníci budou mít příležitost vidět 138 českých premiér, 22 mezinárodních premiér a 8 světových premiér. Projekce se budou konat na 14 místech v šesti městech – v Praze, Zlíně, Kroměříži, Uherském Hradišti, ve Vsetíně a v Otrokovicích.

Festivalu se zúčastní řada významných umělců, dorazil například Saruman z Pána prstenů Sir Christopher Lee, režisér Scott Rosenbaum, britská hvězda Jodie Whittaker či americká herečka Amber Heard. Z českých umělců jsou hosty festivalu například Jiří Menzel, Jiřina Bohdalová, Jiří Bartoška, dokumentaristka Olga Sommerová či režisér Václav Vorlíček, který na festivalu v úterý oslavil své 80. narozeniny.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x