Ve Zlíně bude před dětskými úrazy varovat obří kuchyň i mluvící auto

ZLÍN - Na zlínském náměstí Míru se v úterý uskuteční putovní kampaň Bezpečí dítěte - úraz není náhoda. Mluvčí města Marie Masaříková agenturu Mediafax informovala, že symbolem projektu je preventivní protiúrazová sanitka, putovní obří kuchyň a mluvící auto. Součástí kampaně jsou semináře pro zástupce sa...

ZLÍN – Na zlínském náměstí Míru se v úterý uskuteční putovní kampaň Bezpečí dítěte – úraz není náhoda. Mluvčí města Marie Masaříková agenturu Mediafax informovala, že symbolem projektu je preventivní protiúrazová sanitka, putovní obří kuchyň a mluvící auto.

Součástí kampaně jsou semináře pro zástupce samosprávy, domů dětí a mládeže, center volného času, policie i hasičů, dále aktivity pro děti a osvětová kampaň. Hlavní pozornost hodlají organizátoři zaměřit na prevenci úrazů dětí v dopravě. Akce začíná od 10 hodin.

V rámci odborných seminářů získají lidé pracující s dětmi důležité informace z oblasti prevence úrazů dětí, dále výukové pomůcky a metodické materiály zaměřené na prevenci úrazů využitelné v rámci jejich činnosti. Symboly kampaně se stanou tři výrazné vozy. Preventivní sanitka – dodávkové auto vizuálně podobné sanitním vozům. To přiveze informace o prevenci, informační materiály a pomůcky pro preventisty. Druhým vozem bude putovní obří kuchyň neboli nákladní vůz vybavený dvakrát zvětšeným modelem kuchyně tak, aby odpovídala normální kuchyni z pohledu tříletého dítěte. Třetím vozem bude mluvící auto, které návštěvníky provede stanovištěm Bezpečí dítěte v dopravě.

Na své si přijdou i děti. Na tematických soutěžních stanovištích budou vyškolení instruktoři seznamovat děti s jednotlivými druhy úrazů a s tím, jak jim účinně předcházet. Součástí budou i ukázky bezpečných adrenalinových aktivit, které mohou být vhodnou náhradou za rizikové, hazardní a nekontrolovatelné adrenalinové zábavy dnešních mladistvých.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x