Rodiče zřídili svým dětem školní klub v jedné z otrokovických základních škol

OTROKOVICE - Sdružení rodičů a přátel školy při Základní škole Trávníky v Otrokovicích vytvořilo pro své děti speciální školní klub. Mluvčí otrokovické radnice Lenka Krupková agentuře Mediafax uvedla, že zázemí našel klub v bývalé učebně fyziky a chemie. Stará učebna už nesloužila svému původnímu účelu,...

OTROKOVICE – Sdružení rodičů a přátel školy při Základní škole Trávníky v Otrokovicích vytvořilo pro své děti speciální školní klub. Mluvčí otrokovické radnice Lenka Krupková agentuře Mediafax uvedla, že zázemí našel klub v bývalé učebně fyziky a chemie.

Stará učebna už nesloužila svému původnímu účelu, a tak škola na vlastní náklady zřídila třídu pro výuku chemie a fyziky o patro výš. Nová učebna přišla na 750 tisíc korun a škola hradila investici z vlastních zdrojů. Zástupci rodičů pak ve vlastní režii proměnili původní učebnu v moderní školní klub. Děti tu mají k dispozici stolní fotbal i hokej, dva počítače a řadu deskových her. Vědomosti žáků obohacují také knihy z Nadace Děti – kultura – sport. Žáci mohou ve školním klubu trávit volné chvíle během přestávek ve vyučování.

Přestavba učebny v klub stála 150 tisíc korun. Sdružení rodičů a přátel školy si samo našlo sponzory, využilo finance z příspěvků a rodiče také ve škole odpracovali nespočet brigádnických hodin. Na klubu se podíleli také studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, kteří vytvořili designový návrh. Na jeho realizaci se pak podíleli spolu s žáky základní školy.

„Vznikl krásný prostor, který umožní nejen trávení volných chvil dětí. Je to také vhodné místo pro pořádání besed, projektových dnů a dalších netradičních forem výuky,““ konstatovala zástupkyně ředitelky školy Eva Horňáková.“

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x