Zlínský kraj přestane proplácet poplatky v nemocnicích

ZLÍN - Od 1. července skončí Zlínský kraj s proplácením zdravotnických poplatků v nemocnicích, které spravuje. Rozhodlo o tom ve středu zastupitelstvo Zlínského kraje. Poplatky hradil Zlínský kraj ve svých čtyřech nemocnicích, a to od února loňského roku. Za tu dobu zaplatilo hejtmanství přes 20,5 milionu korun. V ambu...

ZLÍN – Od 1. července skončí Zlínský kraj s proplácením zdravotnických poplatků v nemocnicích, které spravuje. Rozhodlo o tom ve středu zastupitelstvo Zlínského kraje.

Poplatky hradil Zlínský kraj ve svých čtyřech nemocnicích, a to od února loňského roku. Za tu dobu zaplatilo hejtmanství přes 20,5 milionu korun. V ambulancích nemocnic založených Zlínským krajem využilo možnost daru přibližně 15 procent pacientů, v případě hospitalizace jich bylo přibližně 38 procent.

Důvodem zrušení proplácení regulačních poplatků je názor Evropské komise, podle které je systém proplácení regulačních poplatků ze strany krajů diskriminační a v případě zahájení šetření ze strany Evropské komise by mohlo být jeho závěrem, že kompenzace regulačních poplatků ve zdravotnictví zakládá nedovolenou veřejnou podporu. Výsledkem rozhodnutí by mohlo být i uložení navrácení darů všemi příjemci včetně úroků.

Zlínský kraj je v pořadí už pátým v řadě, který se rozhodl poplatky přestat hradit.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x