CCS: Benzin ve Zlínském kraji zdražil o více než dvacetník

ZLÍN - Ve Zlínském kraji se v uplynulém týdnu ceny pohonných hmot zvýšily, litr naturalu je za 31,65 koruny. Vyplývá to z pondělní statistiky společnosti CCS. Nejprodávanější benzin Natural 95 šel v kraji s cenou nahoru o 24 haléřů a prodává se za 31,65 koruny za litr. V celé ČR jeho cena vzrostla v průměru o 21 halé

ZLÍN – Ve Zlínském kraji se v uplynulém týdnu ceny pohonných hmot zvýšily, litr naturalu je za 31,65 koruny. Vyplývá to z pondělní statistiky společnosti CCS.

Nejprodávanější benzin Natural 95 šel v kraji s cenou nahoru o 24 haléřů a prodává se za 31,65 koruny za litr. V celé ČR jeho cena vzrostla v průměru o 21 haléřů na 31,59 koruny za litr.

V rámci kraje lze Natural 95 nejlevněji natankovat v okrese Uherské Hradiště, v průměru za 31,52 koruny za litr. To je o 23 haléřů více než před týdnem. Naopak nejvíce za benzin zaplatí řidiči v regionu Kroměříž, litr tam stojí 31,85 koruny.

Průměrná cena nafty v kraji vzrostla o 18 haléřů, řidiči ji nakoupí za 30,92 koruny za jeden litr. Republikový průměr se zvýšil o 24 haléřů na 30,86 koruny za litr.

Nafta je v kraji nejlevnější v okrese Kroměříž, pumpaři za ni inkasují 30,87 koruny za litr. To je o devět haléřů více než před týdnem. Nejvyšší cenu drží diesel na benzinových pumpách v regionech Uherské Hradiště a Vsetín, kde se za jeden litr platí v průměru 30,94 koruny.

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

-->
×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x