Petr Leška vydoloval Zlínu vítězství nad Karlovými Vary

ZLÍN - Hokejisté Zlína porazili v úterním duelu 37. kola Tipsport extraligy doma Karlovy Vary 5:4 po samostatných nájezdech. Rozhodující exekuci provedl útočník Petr Leška, který blafákem překonal Mensatora. Energie měla rychlý nástup do utkání a již v 6. minutě si vypracovala dvoubrankový náskok, když maximálně využ...

ZLÍN – Hokejisté Zlína porazili v úterním duelu 37. kola Tipsport extraligy doma Karlovy Vary 5:4 po samostatných nájezdech. Rozhodující exekuci provedl útočník Petr Leška, který blafákem překonal Mensatora.

Energie měla rychlý nástup do utkání a již v 6. minutě si vypracovala dvoubrankový náskok, když maximálně využila přesilovku pět na tři. Beranům však stačily jen necelé tři minuty k tomu, aby manko smazali. Závěr prostřední periody pak byl velmi dramatický. Nejprve vrátil vedení na stranu Západočechů Kumstát, jenže hned za jedenadvacet sekund odpověděl Leška.

V závěrečné části přiblížil domácí celek k tříbodovému zisku Balaštík. Výhry se ale Zlínští v normální hrací době nedočkali, osm minut před koncem srovnal Dobroň. Zápas musely nakonec rozřešit až samostatné nájezdy. V dovednostní činnosti se zadařilo pouze Petru Leškovi, Zlín tak bral dva body za vítězství 5:4.

Tipsport extraliga ledního hokeje, 37. kolo:

PSG Zlín – HC Energie Karlovy Vary 5:4 po sam. nájezdech (0:2, 3:1, 1:1 – 0:0)

Branky: 25. M. Hamrlík (Linhart, Köhler), 28. I. Rachůnek (Leška), 39. Leška (Köhler, Linhart), 48. Balaštík (Linhart), rozh. nájezd Leška – 5. Skuhravý (Dobroň, Sailer), 6. Kokko (Skladaný, Melenovský), 39. Kumstát (Zaťovič, T. Klíma), 52. Dobroň (Melenovský, Pech). Rozhodčí: Mikula, Polák – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:3. Diváci: 3934.

Sestavy:

PSG Zlín: Duba – M. Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Lučka, Míka, Bořuta – Balaštík, Leška, Köhler – Důras, Balán, I.Rachůnek – Kubiš, T. Sýkora, Sivák – Ondráček, Roman Vlach, F. Čech. Trenéři: Zdeněk Venera a Rostislav Vlach.

HC Energie Karlovy Vary: Mensator – Gřegořek, Rohan, Dobroň, Kokko, Sloboda, Prošek, Přindiš, Látal – Kumstát, Skuhravý, Zaťovič – Kuběna, Pech, Dej – Skladaný, Sailer, Melenovský – T. Klíma, Vachovec, L. Klíma. Trenéři: Antonín Stavjaňa a Václav Baďouček.