V areálu uherskohradišťské nemocnici začala demolice tří objektů

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - V uherskohradišťské nemocnici začali bourat tři pavilony, na jejich místě vyroste nový centrální objekt. Agentuře Mediafax to v úterý sdělil mluvčí nemocnice Ludvík Valouch.

Demoliční práce začaly na budově bývalého porodnicko-gynekologického oddělení, která byla postavena v roce 1925. Oddělení se přestěhovalo do nového pavilonu. K zemi půjde také budova centrálního rentgenu, který našel nové zázemí v plicním pavilonu, a výměníková stanice někdejšího centrálního rentgenu.

„Dopad demoliční prací neomezí pohyb lidí ani vozidel po areálu,“ poznamenal Valouch.

„V nové centrální budově by v budoucnu měly být chirurgické obory a obory zaměřené na diagnostiku. Ve vyšších podlažích objektu se budou nacházet multioborové jednotky intenzivní péče, anesteziologicko-resuscitační lůžka, centrální operační sály s centrální sterilizací, chirurgické lůžkové jednotky a technické zázemí. Veřejně přístupné prostory doplní ještě například lékárna,“ konstatoval Valouch.

Objem investovaných finančních prostředků bude přibližně 650 až 700 milionů korun a v provozu by měl být centrální objekt v polovině roku 2014.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x