Ve Valašském Meziříčí začala interaktivní výstava o zvucích

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Interaktivní výstava O zvuku a lidech je od pátku k vidění ve valašskomeziříčském klubu Vrtule - svět her a poznání. Agentuře Mediafax to oznámila Vendula Králová z valašskomeziříčské radnice.

Lidé se na výstavě dozvědí zajímavosti o zvuku nebo například o tom, jak funguje lidské ucho. Zájemci také získají odpovědi na otázky, proč se nešíří zvuk ve vesmíru nebo proč indiáni přikládali ucho ke kolejím. Výstava potrvá do 30. října, a poté bude přístupná od 14. listopadu do 30. prosince.

Expozice přiblíží zvuk v různých podobách. „Pomocí různých pokusů ukáže možnosti našeho sluchu a různorodé využití zvuku v běžném lidském životě. Nabídne zajímavosti z historie a současnosti přenosu zvuku, princip fungování sluchového ústrojí, možnost vyzkoušet si spoustu tradičních i netradičních hudebních nástrojů jako jsou flašinety či lahvostroje a mnohé další pozoruhodnosti,“ uvedl Ivo Skoček z turistického oddílu mládeže Zlaté šípy, který klub provozuje.

Zájemci z řad škol a široké veřejnosti budou moci využít připravený pracovní list a plněním úkolů si zábavnou formou teoreticky i prakticky prohloubit znalosti o zvuku.

Vrtule se nachází u valašskomeziříčského náměstí v ulici Pospíšilova a je otevřena každé pondělí, středu a pátek od 14 do 18 hodin.

Hravou a dotykovou výstavu zapůjčil Klub Ámos z Centra pro rodinu a sociální péči v Ostravě.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x