Město Uherské Hradiště sází na to, že zajímavý sport DiscGolf osloví veřejnost zejména pro svou dostupnost. „Je to sportovní aktivita vhodná pro každého. Poskytuje zdravou pohybovou aktivitu školákům i seniorům. Na rozdíl od klasického golfu hráč nemusí mít žádné drahé náčiní a pro začátek si vystačí s jedním diskem,“ popsal starosta města Uherské Hradiště Květoslav Tichavský (ODS).
Hráč nemusí být členem žádného klubu a platit poplatky za vstup na hřiště. Disky ke hře DiscGolf lidé mohou koupit v Městském informačním centru v Uherském Hradišti, ve specializovaných prodejnách nebo na internetu. Město plánuje, že ve spolupráci s Městským informačním centrem několik sad disků zakoupí, aby si je lidé mohli i půjčovat. Hřiště pro DiscGolf postavilo město Uherské Hradiště z vlastních zdrojů a stálo 184 tisíc korun.
„Hřiště jsme postavili v rozmezí srpna a září letošního roku. Jedná se o první etapu, která sestává ze šesti jamek – košů. Další tři jamky máme v plánu v příštích letech. Potom budou moci být na hřišti pořádány dokonce i mezinárodní soutěže,“ poznamenal starosta.
DiscGolf je jedním z nejrozšířenějších sportů s létajícím talířem, odvozený z klasického golfu. Vznikl v 70. letech v USA a získává stále více příznivců na celém světě. Cílem hry je podobně jako v golfu dokončit jamku co nejmenším počtem úderů – tedy hodů. Po prvním výhozu hráč hází z místa, kde se disk zastavil a pokračuje, dokud netrefí cíl. Hřiště bývá navrženo tak, aby se hráči museli potýkat s přírodními překážkami, jako jsou stromy, keře, případně vodní plochy a ukázali svoje schopnosti házet krátké i dlouhé, levotočivé i pravotočivé hody. Vítězem je ten, kdo dokončí celé hřiště nejmenším počtem hodů. Disk se hází z určeného výhoziště na cíl (jamku). Jamku tvoří ocelový koš.
V České republice je zatím postaveno sedm hřišť.