Cyklotrasa ze Zlína do Otrokovic bude stát přibližně 50 milionů korun

ZLÍN - Vybudování cyklotrasy ze Zlína do Otrokovic je pro město Zlín prioritou v cyklodopravě, na středeční tiskové koncferenci řekl radní Jiří Viktorín.

Úsek dlouhý asi devět kilometrů zajistí v budoucnu napojení na páteřní cyklostezku vedoucí kolem Baťova kanálu a jeho vybudování bude městskou kasu stát podle Viktorína 40 až 50 milionů korun. V ceně je podle něj zahrnutý i výkup potřebných pozemků. „Budeme považovat za úspěch, když cyklostezku dobudujeme do konce volebního období, tedy do roku 2014,“ podotkl Viktorín.

První část cyklotrasy kolem obchodního domu OBI v Loukách by měla být realizována již v roce 2012. Další postup výstavby bude závislý na finančních prostředcích a možných dotačních titulech,“ konstatoval Viktorín.

Dodal, že město v současné době bojuje s ochránci přírody, kterým se nelíbí nutné kácení kanadských topolů. „Jsou to přestárlé stromy, které jsou zdraví nebezpečné. Doufáme, že nám ministerstvo životního prostředí vyjde vstříc stejně, jako tomu bylo při první etapě. Jedná se o asi 250 stromů a po vykácení bychom v místě vysadili jiné, vhodnější dřeviny,“ řekl Viktorín.

Cyklostezka by měla být dostatečně široká, aby zvládla nápor nejen cyklistů, ale i chodců či jezdců na kolečkových bruslích. „Vznikne prakticky nejkratší spojnice mezi Zlínem a Otrokovicemi. Předpokládám, že asi 30 procent lidí, kteří se na trase pohybují za zaměstnáním, budou raději cestu absolvovat na kole, než aby se mačkali v letních měsících v trolejbusech,“ dodal Viktorín.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x