Miroslav Zikmund slaví 94.narozeniny. Legenda se těší do divadla

S mírou pochybností hraničící se sto procenty se dá tvrdit, že by se v Plzni, v rodině, do níž se 14. února 1919 narodil, slavil Valentýn. Zamilovaní ale rodiče tehdejšího novorozence Miroslava Zikmunda být museli, když se jim povedl právě on. Cestovatel, spisovatel, novinář, historik i znalec divadla Miroslav Zikmund slaví právě dnes v udivující kondici neskutečné 94. narozeniny!

Plzeňan rodem a Zlíňan volbou, jak o sobě říká, je jedním z dvojice našich nejznámějších novodobých cestovatelů. Na přítele, své druhé já, Jiřího Hanzelku, bude určitě vzpomínat dnes více než kdy jindy, od smrti jeho největšího kamaráda uplyne zítra rovných deset let.

Miroslav Zikmund chodí spoustu let do zlínského divadla, má premiérové předplatné. Na premiérovou inscenaci pánů Fekara a Štindla Palubní deník Hanzelky a Zikmunda, ale asi bude čekat s největším napětím. Podívá se totiž už za pár dnů, 2. března, na vlastní životní osud. A ten byl tak pestrý, že by vydal hned za desítky obyčejných životů.

Je to už například 66 let, kdy se mladí inženýři vydali s legendární tatrovkou na svoji první dlouhou cestu do Afriky a Jižní Ameriky, pak zcestovali celý svět. Jaká škoda, že se po roce 1968 stali tehdy mocným nepohodlnými, grandiozní Zikmundovo dílo by tak mělo ještě pestřejší tvář.

Na jevišti zlínského Městského divadla ho ztvární ve dvou věkových polohách Zdeněk Lambor a Luděk Randár. Nu pánové, nebudete to mít lehké…

A ještě noticka k sučasné vitalitě 94 letého Miroslava Zikmunda. Pořádná sněhová nadílka u jeho vily ve Zlíně mu poskytuje skvělou možnost k tužení těla. „No to víte, že jsem si sníh odházel sám,“ směje se oslavenec.

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’po-modules-photogallery‘,’14374′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚650‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚14374‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’po-modules-photogallery‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

--> --> --> --> -->