Trochu ve stínu hokeje. Ale skvěle! Volejbalisté Zlína snížili v semifinále na 1:2

Kdyby se stal zázrak a na volejbalisty zlínské Fatry přišly třeba dva tisíce diváků, možná by smetli favorita od Masných krámů, tedy výborný tým Českých Budějovic, snadno 3:0. Lidé zatím spěchají více na hokej. Nic proti tomu.

Ale v hale Euronics, kousíček pod Zimním stadionem Luďka Čajky, byl prakticky paralelně k vidění v semifinále play off úžasný zápas. Domácí začali jako z učebnice, pestrý útok, skvělá hra v poli a klobouček dolů před jediným pamětníkem posledního titulu z konce minulého tisíciletí Přemyslem Obdržálkem. Famozní „liberijní“ výkon hrajícího asistenta vedl k demolici soupeře v první sadě. Stejně jako excelentní bloky a smeče mladších kolegů.

Zřejmá chyba rozhodčích pak k vyrovnání Jihočechů v dramatické koncovce druhého setu.

O vítězství domácích pak také rozhodovaly pevnější nervy. Třetí a čtvrtý set vyhráli 27:25 a 32:30.

Uf,“ oddechli si jak trenér a manažer Roman Macek tak  kamarád, šéf oddílu VSC Fatra, Ivan Dostál. Mužstvo chválili za skvělé nasazení a bojovnost, hosty rovněž za výborný výkon.

V úterý od 17.00 další bitva, Zlín vyhrál v euforii a po zásluze 3:1, ovšem prohrává (zatím) 1:2. Do zítřka…