Telička se vydal k Libušínu v doprovodu starostky Rožnova Markéty Blinkové, náměstka pro provoz Valašského muzea v přírodě Jaroslava Poláška a předsedkyně Krajské hospodářské komory Zlínského kraje Martiny Dlabajové. Přislíbil poté pomoc s vyhledáním vhodných dotačních titulů, aby se Libušín mohl onovit a vrátit znovu do provozu.
„K Pustevnám mne poutají vzpomínky na mé sportovní mládí. Proto jsme se s paní starostkou dohodli, že se spolu na Libušín podíváme a prodiskutujeme možnosti případné spolupráce. Byl bych rád, kdyby se tento dříve nádherný objekt mohl v historicky krátké době uvést do původního stavu,“ sdělil Pavel Telička.
V rozhovoru se starostkou Blinkovou se Telička seznámil s tím, jaká je stávající situace. „Objekt patří státu, což omezuje možnost čerpání finančních prostředků z některých Evropských fondů. Na druhou stranu budeme zkoumat možnost využití Norských fondů,“ podělil se o své úvahy bývalý diplomat. „Z dřívějška vím, že právě projekty tohoto typu by mohly být spolufinancovány z takzvaných Norských fondů. Uvidíme, jaká je výzva, jaké prostředky jsou k dispozici,“ řekl Telička s tím, že jeho návštěva sloužila především ke zjištění stavu věci.
Valašské muzeum v přírodě se společně s městem Rožnov stále snaží získat potřebné finanční prostředky na rekonstrukci Libušína. „Chceme, aby byl tento objekt co nejdříve obnoven. Proto jsme jednali s Pavlem Teličkou, který má značné zkušenosti s čerpáním evropských fondů a s tím, jak získávat finanční prostředky mimo zdroje státní nebo obecní,“ uvedla starostka Markéta Blinková.
Starostka Rožnova je podle svých slov ráda, že projevují zájem o Libušín různí podnikatelé i politici různých stran. Že se ptají, jak mohou sami pomoc. „To je jediná cesta, která nám umožní dojít v záměru vědecké rekonstrukce Libušína do cíle,“ řekla Blinková.
Město Rožnov pod Radhoštěm už poskytlo první dar ve výši 300 tisíc korun jako podporu na obnovení chaty Libušín. „A jsme samozřejmě připraveni pomáhat i dále,“ uzavřela starostka.