V současné době sdružuje zlínská pobočka přes 100 členů. Klub se věnuje převážně kulturní a přednáškové činnosti. Každou první středu v měsíci se koná v Baťově vile v 16 hodin takzvaná Klubová středa. Tato setkání jsou otevřena i pro veřejnost a zájemce o členství v klubu. Klubové středy jsou převážně věnovány přednáškám, které představují využití odkazu Baťa v současnosti, případně informují o zajímavých aktivitách ve Zlíně a okolí.
„Veřejnost se mylně domnívá, že klub je určen pouze absolventům. Vzhledem k tomu, že Baťova škola práce již neexistuje, je klub otevřen každému, komu je blízká filozofie Tomáše Bati a odkaz Baťovy soustavy řízení,“ upřesnila Končitíková. Další Klubová středa se uskuteční 6. května a zájemci o klubovou činnost mohou přijít do Vily Tomáše Bati také v průběhu oslav Prvního máje.
Ve spolupráci klubu a studentů Fakulty managementu a ekonomiky (FaME) zlínské univerzity vznikají projekty typu Baťa Camp či Baťa Day, které simulují Baťovu školu práce a život mladých mužů a mladých žen ve Zlíně. Cílem těchto projektů je přiblížit dnešním mladým lidem, co vlastně znamená odkaz Baťa. „Byli bychom rádi, kdyby i současní studenti středních škol věděli, jak velkých věcí firma Baťa do roku 1945 dosáhla a kdo vlastně byl Tomáš Baťa. Nebyl to jen švec, byl to především člověk, jehož cílem bylo vytvořit něco víc než prosperující firmu. Odkaz Baťa, zejména jeho šíře, mne nadchl stejně jako setkání s absolventy. Oni jsou ti, kdo vám potvrdí, že celý ten systém skutečně fungoval,“ řekla studentka FaME Tereza Geletová.
Klub absolventů Baťovy školy práce byl založen 3. června 1933 a jeho cílem bylo sdružovat absolventy zmíněné školy. Baťova škola práce naučila tehdejší mladé lidi mnoha dovednostem, ale zejména v nich vzbudila zájem o objevování šíře možností, které tehdejší svět nabízel. Po ukončení studia se mnozí mladí lidé vydávali do zahraničí, kde zakládali nové pobočky a obchody firmy Baťa. Po návratu zpět do Zlína někdejším studentům citelně chybělo místo, kde by své nové zkušenosti a zážitky mohli sdílet. Ideálním místem pro klubovou činnost se stal tehdejší hotel Společenský dům (dnešní hotel Moskva).
Klub podporoval společenskou, kulturní, uměleckou a sportovní činnost. Jeho prvním předsedou byl Tomáš Baťa junior. Po roce 1945 byla již činnost klubu pro nové vedení firmy nežádoucí a klubová činnost musela být po roce 1947 ukončena. K obnovení došlo až v roce 1990. V roce 1992 byl uskutečněn mezinárodní sjezd absolventů Baťovy školy práce. Tohoto sjezdu se účastnilo přes 500 absolventů z celého světa.