Obyvatelé Vsetína opět poukáží na desítku největších problémů ve městě

VSETÍN - S námi pro vás za jeden provaz – je název veřejného fóra, na které v úterý 7. června od 16.00 hodin zve veřejnost do domu kultury vsetínská radnice. Obyvatelé Vsetína tak letos budou již podeváté diskutovat s představiteli města o problémech, které je trápí, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí města Adéla Kousalová.

V úvodu setkání získají návštěvníci informace o řešení problémů, které obyvatelé označili za 10 největších v loňském roce. Poté budou moci účastníci pojmenovat současné nejpalčivější potíže, které se týkají všech oblastí života, ať už se jedná o dopravu, vzdělávání, kulturu, sport, podnikání a zaměstnanost, veřejnou správu, sociální oblast nebo životní prostředí.

Své místo v diskuzi budou mít i žáci základních škol a studenti středních škol. „Z každé oblasti pak vzejdou dva prioritní problémy. Následným hlasováním všech přítomných vznikne TOP desítka, které se budeme prioritně věnovat. Nezapadnou však ani další podněty, které se mezi TOP nedostanou,“ připomněla Simona Hlaváčová, místostarostka Vsetína.

Novinkou letošního roku je také setkání nad problémy i s maminkami na mateřské dovolené, kterým odpolední čas vzhledem k péči o děti nevyhovuje. Fórum s maminkami se konalo ve čtvrtek 2. června dopoledne a jejich podněty budou nyní přeneseny na úterní fórum do domu kultury.

„Občané, kteří se nebudou moci akce zúčastnit, najdou následně na stránkách města nově definovaných deset největších problémů a hlasováním v anketě pak budou moci přidat svůj hlas,“ doplnila Kousalová.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x