Slovácké divadlo uvede jako první v Česku americký muzikál Hra o pyžama

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - V sobotu 5. listopadu představí uherskohradišťské Slovácké divadlo publiku jako první v Česku novinku s názvem Hra o pyžama. Jak serveru Zlin.cz sdělil herec a mluvčí divadla Josef Kubáník, jde o americký muzikál.

„Prostředí, v němž se tento proslulý americký crazy muzikál odehrává, je poněkud netradiční – je jím totiž továrna na pyžama, kde se schyluje ke stávce,“ řekl dramaturg Jan Šotkovský, jenž titul pro slovácké divadelníky objevil. „Měl jsem o jeho existenci matné povědomí, ale opravdu jsem se s ním seznámil v červnu 2014 v Londýně, kde jsem viděl jeho vynikající inscenaci v režii Richarda Eyrea. Pak už jsem jej doporučil řediteli Slováckého divadla Michalu Zetelovi,“ prozradil cestu k uvedení muzikálu dramaturg.

Podle Šotkovského jde o jedno ze zásadních děl velké éry klasických muzikálů 40. a 50. let. „Dočkalo se nejen filmové verze, ale v posledních letech i mimořádně úspěšného návratu na newyorskou Broadway (2006 – cena Tony za nejlepší muzikálový revival) i londýnský West End (2013),“ dodal Šotkovský.

Coby režisér se slováckým divákům poprvé představí Mikoláš Tyc, jenž do hlavních rolí obsadil všechny muzikálové hvězdy hradišťského souboru, tedy držitele Thálie Tomáše Šulaje, Jiřího Hejcmana, Petra Čagánka, Terezu Hrabalovou, ale také Kristýnu Daňhelovou, která se představí v alternaci s Alžbětou Kynclovou, a další. „Pěvecká čísla jsou dosti náročná, ale krásná. Navíc budeme mít na jevišti živou kapelu, což je pro diváky vždy ještě větší zážitek. Ale pro nás je to velká zodpovědnost. Já osobně jsem takto náročné party zatím nestudoval, ale snažím se překonávat limity oktáv,“ poznamenal Jiří Hejcman, který patří mezi muzikálové opory slováckého souboru – diváci jej znají z Donaha!, z Pokrevních bratrů a dalších titulů.

Premiéra Hry o pyžama se připravuje na první listopadovou sobotu, v pondělí pak divadelníky čeká premiéra druhá. Scéna pochází od Karla Čapka, návrhy kostýmů vytvořila Aneta Grňáková, choreografie pak Martin Pacek. O hudební nastudování se postaral Josef Fojta.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x