Nová šance pro malé i velké čtenáře. V Provodově mají knihovnu přímo ve škole

PROVODOV - Napřed zahrála dechovka, pak promluvil starosta Marek Prachař s panem farářem i s novou knihovnicí a mohlo se byť decentně a umírněně slavit. V Provodově totiž přestěhovali knihovnu. A místo vybrali nově na jedničku. Knihovna je totiž přímo ve zdejší základní škole.

„Samozřejmě je to dobře, děti to mají opravdu po ruce, byť náš Honzík je třeťák a to znamená, že po prvních dvou letech tady teď jezdí do sousedních Březůvek. Ale třeba když děti budou čekat na autobus, klidně zajdou sem, je tu velmi příjemné prostředí, odpočinou si, vypůjčí knížky anebo počtou v časopisech,“ vypráví maminka, která sem přišla i s osmiletým synem.

Malý Honza Mikel nehleděl na tu slávu a už se orientoval v regálech. „Já mám moc rád knížky o dinosaurech, snad tady něco takového najdu,“ povídá malý čtenář.

To že tu vedle řady dospělých byl právě on i třeba už odrostlejší školačka Eliška Vítková, dává naději, že se v době chytrých telefonů dětí vydají i do království knih. Ty té chytrosti rozdávají určitě víc, než zmíněné výdobytky techniky. Jen to všechny děti nevědí.

Návštěva byla ale hojná, to, že tu teď bude více než 2000 svazků, ocenili všichni.

„Z obecního rozpočtu jsme vydali 250 000 korun, snad se tu bude malým i velkým čtenářům líbit,“ věří starosta Prachař. Pochválil i řadu místních lidí a firem, kteří se na stěhování a inovování knihovny podíleli.

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’62546′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚1489‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚62546‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x