Slovácké divadlo chystá premiéru Platonova

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Platonov - Ztratil Hospodin trpělivost? je posledním předprázdninovým titulem, který uvede Slovácké divadlo v Uherském Hradišti. Premiéru bude mít v sobotu 10. června, serveru Zlin.cz to řekl herec a mluvčí divadla Josef Kubáník.

Režie inscenace se ujal Břetislav Rychlík, ve hře se představí téměř celý herecký soubor v čele s představitelem ústřední postavy Tomášem Šulajem.

„Text známý pod názvy Bez názvu, Bez titulního listu, Darebák Platonov či Bezotcovština napsal Čechov jako sedmnáctiletý a za jeho života nebyl nikdy hrán. Milovníci Čechova v něm ale nacházejí základy témat a vztahů všech pozdějších autorových slavných dramat,“ poznamenala dramaturgyně novinky Iva Šulajová.

Titulní hrdina, syn zkrachovalého otce, vesnický učitel Michail Platonov, samozvaný filozof a sžíravý kritik urážející druhé z vlastní nešťastnosti, je ironickým, pasivním hrdinou. „Kromě roviny zkrachovalé rodiny je důležité i téma neschopnosti a nemožnosti posunout se v životě dál, chovat se jako lidé a žít život,“ doplnil Břetislav Rychlík. „Léta jsem toužil tuto hru dělat. Není moc souborů v České republice, kde na sebe herci slyší, a které by Platonova zahrály,“ dodal režisér Rychlík, jenž s divadelníky slovácké scény před třemi lety nastudoval oceňovanou inscenaci Cena facky aneb Gottwaldovy boty.

Kromě Tomáše Šulaje v hlavní roli ztvární další hlavní postavu Anny Petrovny Vojnicevové Tereza Novotná. Slovácké divadlo uvede Platonova ve své historii vůbec poprvé. Autorem scény je Tomáš Rusín, kostýmy navrhla Zuzana Štefunková Rusínová, hudbu složil Matěj Kroupa. Premiéra je na programu v sobotu 10. června od 19.00 hodin.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x