Slovácké divadlo vyjíždí na originální turné

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Herci Slováckého divadla vyrazí už tento čtvrtek na neobvyklé turné. Nechali se inspirovat heslem kampaně k předplatnému na příští rok "Kde domov tvůj? Slovácké divadlo" a po několik dnů je bude možné spatřit v obchodních centrech a uherskohradišťské kavárně Jiném Café, informoval server Zlin.cz mluvčí divadla Josef Kubáník.

„Chceme návštěvníkům ukázat, jak si žijeme u nás v divadle, ale hlavně jim zpříjemnit předvánoční shon,“ řekl ředitel uherskohradišťské scény Michal Zetel.

O co konkrétně půjde? Šestice nejmladších slováckých herců se na jedno odpoledne vypraví do vybraného obchodního centra. Postaví si pokoj se všemi detaily a na několik hodin se v něm zabydlí. Svérázná rodinka bude nejenom vařit, ale i zpívat, hrát, tancovat a zvát k sobě „domů“ i kolemjdoucí. „Akci jsme nazvali Kde domov tour a kromě zábavy jí chceme připomínat i možnost stát se členem naší velké divadelní rodiny předplatitelů, která je největší v republice a je zapsána v České knize rekordů,“ dodává Michal Zetel s tím, že předplatné je v prodeji až do konce roku.

Herci samotní se těší. „Já budu mít za úkol starat se o stravovací režim, takže mám jistotu, že budu v kolektivu oblíbená,“ usmívá se herečka Petra Staňková a vyjmenovává, na koho dalšího se mohou návštěvníci těšit. „Martina Hudece čeká role svalovce a hlavní fešák, Štěpán Goiš si bude stále jen číst, David Macháček zpívat, Bára Nesvadbová má pro návštěvníky připraveny spousty nekonečných příběhů a Terezka Hrabalová bude krásná,“ představila partičku oblíbená herečka.

Další částí projektu pak bude nabídka originálního Divadelního menu, které přímo s hereckou obsluhou nabídne uherskohradišťská kavárna Jiné café. „Tam se pokusíme být pro změnu seriózní, ale protože kavárna disponuje klavírem a vím, jak rádi si kolegové prozpěvují, obávám se, že se nám to úplně nepodaří,“ dodala se smíchem Petra Staňková a prozradila, že oním menu bude speciální dortík z její kuchyně a káva s logem Slováckého divadla. Turné odstartuje 30. listopadu od 14 hodin v hradišťském obchodním centru Tesco.

Dalšími jeho zastávkami budou 9. prosince v 11 hodin Centro Zlín, 15. prosince ve 14 hodin a o den později v 11 hodin Tesco Uherský Brod. V Jiném café se mohou lidé setkat s herci o víkendu 2. a 3. prosince vždy mezi 13. a 18. hodinou, v neděli 10.12. a ve čtvrtek 21.12., v tomtéž čase.

 

--> --> --> --> -->