Zároveň zlínští radní vyzývají představitele Zlínského kraje, aby spíše řešili koncepci a fungování největší nemocnice v regionu, zlepšování poskytovaných služeb a trvalý návrat ekonomiky do plusových čísel.
„Už jsem požádal pana hejtmana o schůzku, nejen na toto téma, ale i další, které se krajské nemocnice týkají. Vím, že se tímto zařízením hodně zabývá a snaží se jeho problémy řešit. Bude lepší s ním vše probrat osobně. Pokud by přemístění myslel vážně, což si ale osobně nemyslím, museli bychom se proti tomuto nápadu důrazně ohradit. Nemocnice má smysl pouze ve Zlíně, kde do ní mají pacienti, jejich rodiny i většina zaměstnanců nejblíže. A při léčení akutních případů jde o čas mnohdy především. Převážení vážných stavů třeba někam k Holešovu si nedokážu ani představit. Jako lékař i primátor tohle odmítám, stejně jako celá městská rada,“ vzkázal Miroslav Adámek, který je také členem dozorčí rady Krajské nemocnice T. Bati.
Velmi pozorně hodlá město Zlín sledovat i snahy omezovat rozsah služeb nemocnice. Chápe sice stanovisko, že u některých specializací může být výhodnější jejich zajišťování ve spolupráci s okolními, pro tyto účely lépe vybavenými zdravotnickými zařízeními, dít se tak musí ale na základě dlouhodobě promyšlené koncepce. „Je pro mne naprosto zarážející a šokující, že se řadu naprosto nepřijatelných nápadů dovídáme z médií a netušíme, nakolik vážně jsou míněny. Přitom rozvoj nemocnice je jedním ze zásadních témat v našem městě. Zajímalo by mne, zda vůbec existuje smysluplná koncepce, na jejímž základě nápady na přestěhování nemocnice či zrušení vybraných oddělení vznikají. Některé kroky už se dokonce realizují a my se zatím jen z různých stran dozvídáme, co by se mělo ještě rušit. To není ten nejlepší přístup ke krajskému městu, na jehož území se KNTB nachází a které je pro krajskou nemocnici i krajský úřad významným partnerem,“ upozornil náměstek primátora Patrik Kamas.
K lepší spolupráci město Zlín vyzývá vedení krajské nemocnice. Odmítá, aby se o některých důležitých krocích, které se ho navíc týkají, dozvídalo až tiskových zpráv KNTB, jak se stalo třeba ve věci zamýšlených dopravních řešení v nemocnici a jejím okolí. „My bychom také uměli posílat partnerům vzkazy přes noviny, to ale není dobrý či konstruktivní přístup. Proto vedení krajské nemocnice žádáme, aby s námi vedlo dialog,“ prohlásil náměstek primátora Ondřej Běták.
Město Zlín se snaží pomáhat KNTB dlouhodobě. Vyčlenilo například byty pro zdravotnický personál nemocnice, pro který se tak práce ve Zlíně stala atraktivnější, pomáhá se zkvalitňováním prostředí nemocnice, podporuje projekty, které mají za cíl vylepšovat její vybavení a funkčnost. Dlouhodobě podporuje dárcovství krve a různé charitativní akce, například Život je dar nebo Malé mimi. Ve stádiu příprav jsou zásadní dopravní opatření, která mají zvýšit dostupnost KNTB, půjde například o vznik nových parkovacích míst na Havlíčkově nábřeží, výstavbu cyklostezky, v úvahu přichází i zavedení MHD do areálu nemocnice. Již několik let funguje tzv. centrální linka MHD, která na své trase propojuje nemocnici s různými institucemi a klíčovými částmi Zlína.