Lávka přes řeku Dřevnici se dočká opravy

OTROKOVICE - Oprava lávky přes řeku Dřevnici v Otrokovicích mezi ulicí Zámostí a hasičskou zbrojnicí bude zahájena v druhé polovině listopadu. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí města Romana Stehlíková.

Rekonstrukce bude trvat přibližně jeden měsíc. Přejít na druhý břeh Dřevnice ale bude po dobu oprav možné. Lávka nebude trvale uzavřena, ale v určitých etapách výstavby budou pěší na obou stranách v místě stavby na uzavření lávky z důvodů prací upozorněni. „Nejprve jsme čekali na ukončení rekonstrukce hlavního mostu před poliklinikou, abychom umožnili pěším přejít řeku touto cestou. Rekonstrukce se ale protáhla minimálně o dva měsíce a již nelze déle čekat. Pěší tedy využijí náhradní trasy po jedné straně mostu kolem Otrokovické Besedy, přičemž jeden pruh včetně chodníku je zprovozněn,“ popsal omezení Erik Štábl z odboru rozvoje města.

U pravobřežní části opěrné zídky dochází k jejímu odtržení od tělesa lávky. „Do místa zatéká, což poškozuje konstrukci a je zároveň ohrožena stabilita opěrné zídky a vzniká nebezpečí pro pěší, protože by mohlo dojit ke zborcení zídky,“ upřesnil Štábl.

Rekonstrukce lávky by měla začít v týdnu od 19. listopadu a do konce letošního roku by měla být ukončena. Přibližná cena oprav je vyčíslena na 538 tisíc korun.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x