Minipivovary na Zlínsku – maxi požitek III.

ZLÍNSKÝ KRAJ - Kroměříž je město oplývající jedinečnou atmosférou, procházka romantickými zahradami i historickým centrem je zážitkem v každé denní i roční době.  A co teprve, když ji zakončíte ochutnávkou vynikajících piv, které nabízí některý ze tří místních minipivovarů vyhlášených svým umem široko daleko? My jsme pro vás vyzkoušeli všechny tři a už teď víme, že určitě ne naposledy.

Černý orel

Cenami z prestižních soutěží doma i v zahraničí se mohou pochlubit hned dva ležáky Černý orel – 11° světlý a 12° polotmavý, odvážnější pivní odborníky oslovil také 17,5° černý speciálek.  V pivovaru, který najdete přímo v centru Kroměříže na Velkém náměstí, ale nezůstali jen u této osvědčené trojice, vaří také výtečná piva typu stout, weitzen, bock, lambic, ALE či IPA.

Pivovar Kroměříž

Další kroměřížský pivovar, známý svými pivy s aristokratickým názvem Maxmilián, oslavil své šesté narozeniny vskutku velkolepě – jeho 11° světlý ležák se stal letos Pivem roku! K tomuto úspěchu svým dílem jistě přispěl i dříve zmíněný záhlinický slad, který k vaření používají. Ve svém repertoáru má pivovar také polotmavou třináctku a tmavou čtrnáctku, v nabídce najdete také sezónní speciály, piva PALE & ALE, i osvěžují piva s nižším obsahem alkoholu.

1. selský pivovárek

I poslední z lokálních pivovarů sídlí v Kroměříži, a to v pozoruhodné budově, která umocní požitek z každého natočeného kousku. Poctivé řemeslné pivo si můžete vychutnat na dvorku, na terase, v prvním patře u varny, nebo klidně i na střeše s výhledem na město i Hostýnské vrchy v pozadí. Jedenáctka Sedláček i vyspělejší dvanáctka Sedlák patří mezi místní stálice, černé pivo Krok do tmy, vídeňský ležák C. & K. i white IPA Maryška budou určitě originální tečkou po prohlídce kroměřížských pamětihodností.

Náš malý seriál tímto prozatím končí. Doufáme, že jsme vám udělali pořádnou žízeň a že se při nejbližší příležitosti potkáme v některém z uvedených pivovarů u oroseného půllitru. Nebo raději dvou. 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x