Vsetínská tržnice je v oblibě, rozšířila prodejní plochu i sortiment zboží

VSETÍN - Vsetínští radní schválili změnu tržního řádu. Rozšířil se sortiment zboží, který je možné na tržnici na Svárově prodávat, a zvětšila se i plocha pro celoroční městskou tržnici, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí města Alexandra Buršíková.

O zboží na tržnici se zvýšil zájem, nejvíce lidé nakupují ovoce a zeleninu. „Po úpravách tržního řádu se zvýšil zájem prodejců o vsetínskou tržnici a rozšířil se i sortiment prodávaného zboží. Tržnice je v provozu po celý rok, od března do prosince se prodávalo více než 200 dnů,“ sdělila místostarostka Simona Hlaváčová.

Tržnice nebývá v provozu v době farmářských trhů a jiných společensko-kulturních akcí pořádaných nebo povolených městem, jejichž termíny bývají zveřejněny na vývěsce tržnice. Kontrolu dodržování tržního řádu je oprávněna provádět městská policie a živnostenský úřad. Porušení nařízení města je přestupkem.

Správcem tržnice jsou Technické služby města Vsetína (TS). Pronájem jednoho stolu vyjde na 50 korun na den.

„Nejčastějším zbožím, které tržnice nabízí, je ovoce a zelenina, zahradnické výpěstky, keře, stromy, květiny, med a dušičkové věnce,“ prozradil Petr Mikulík z TS. Největší zájem prodávajících byl na jaře, konkrétně v dubnu a květnu, a na podzim v období před dušičkami. Byla využita maximální kapacita 15 stolů, na nichž se střídalo 19 prodejců. „Zájem o tržnici ze strany nakupujících i prodávajících nás těší a do budoucna počítáme s dalšími úpravami tržnice, například s výměnou dlažby,“ dodala Simona Hlaváčová.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x