Kroměřížská nemocnice ožije adventním jarmarkem

KROMĚŘÍŽ - Ve čtvrtek 13. prosince se v Kroměřížské nemocnici uskuteční adventní jarmark, který nabídne vánoční výrobky pacientů a zdravotníků Oddělení ošetřovatelské péče. Serveru Zlin.cz to sdělil mluvčí Nemocnic Zlínského kraje Egon Havrlant.

Od 9.00 do 16.00 hodin bude možné oddělení navštívit v rámci Dne otevřených dveří. Součástí programu bude také prohlídka nově vybudované nemocniční kaple. Od 16.00 hodin se potom uskuteční ve venkovním areálu nemocnice rozsvícení vánočního stromu, které koledami doprovodí studenti kroměřížské konzervatoře.

„Na jarmark se oddělení připravuje už od léta. Návštěvníci budou moci vybírat z tradičních adventních věnců a také z keramických či papírových dekorací k výzdobě stromečku nebo vánočního svátečního stolu. Chybět nebude ani drobné občerstvení. Výtěžek akce je určen na zpříjemnění prostředí pro naše pacienty,“ uvedla Alena Brančíková, vrchní sestra Oddělení ošetřovatelské péče Kroměřížské nemocnice.

Kroměřížská nemocnice v letošním roce vybudovala přímo v prostorách oddělení nemocniční kapli za přispění Římskokatolické farnosti svatého Mořice v Kroměříži a Zlínského kraje. Na Mikuláše byla slavnostně vysvěcena. Veřejnost si může kapli prohlédnout právě při příležitosti konání dne otevřených dveří a adventního jarmarku. Podobný prostor je dnes už běžnou součástí většiny zdravotnických zařízení a slouží jak pacientům, tak i návštěvníkům nemocnice a rovněž nemocničnímu personálu.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x