Březnice: sbírka pro Adama, sběrný dvůr, chodníky i vánoční ořech

BŘEZNICE - Pořád se tam něco děje. Starosta Josef Hutěčka vám to v Březnici letem světem mezi horou předvánoční práce potvrdí na sto procent. Teď například běží sbírka pro rodinu chlapce, který se statečně pere s těžkým onemocněním krvetvorby.

„Tu rodinu znám dobře, moc skromní a příjemní lidé, Adam se teď léčí na klinice v Brně, vyhlásili jsme sbírku, protože se rodičům i sestřičce obrátil život naruby. Kluk je statečný, snad vše dobře dopadne, tady je s dovolením číslo účtu, kdyby chtěl někdo další pomoci, přivítáme jakoukoliv částku. 115 – 8383 700 237/0100. Přispívat se může až do 7. ledna, kdy pak po sečtení celou částku předáme rodině,“ povídá u hory papírů muž, který načal čtvrté volební období.

V Březnici coby vhodné příměstské lokalitě se hodně stavějí rodinné domy, ale investuje i obec. Letos tu třeba dokončili sběrný dvůr, pokračovala výstavba chodníků, na příští rok se chtějí vrhnout na vodojem.

Na podporu léčebných výloh pro Adama se chystá řada dalších akcí.

Nejvíc si místní slibují od tradičního vánočního jarmarku, také odsud poputuje výtěžek na správné místo. Ale chystá se rovněž výstava andělů či zvonečků, štěpánské bruslení, budou se zpívat koledy.

Pak taky zavoní svařené víno, to už ale bude mít rok opravdu namále, bude to na silvestrovském fotbálku.

Ještě jednu předvánoční zvláštnost má rozrůstající se vesnice kousek pod Zlínem. 

Mají tu docela unikátní vánoční strom. Ten si nazdobili a rozsvěcují místní chlapi. Vůni jehličí tu ale nečekejte. Zcela nevšedně se tu do vánočního u pana Vrly oděl velký šedesát let starý ořech.

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’162689′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚2205‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚162689‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

 

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x