Zlín bude příští rok hospodařit s přebytkovým rozpočtem

ZLÍN – S přebytkem skoro pět milionů korun bude v příštím roce hospodařit město Zlín. Rozpočet na rok 2019 schválený zastupitelstvem počítá s příjmy 1,581 miliardy korun a výdaji 1,576 miliardy korun, řekl serveru Zlin.cz mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.

Návrh rozpočtu podpořilo 28 zastupitelů z celkových 41, které Zlín má. Město plánuje investovat několik stovek milionů korun, uvedl náměstek primátora Bedřich Landsfeld. „Přesnou částku budeme znát po uzavření hospodaření v roce 2018 a převedení přebytku do nového roku,“ objasnil Landsfeld, který má na starosti ekonomiku města.

Schválený rozpočet počítá s významnými investicemi do oblasti dopravy ve výši přesahující 100 milionů korun. „Umožní to například zahájit rekonstrukci prostoru na třídě 2. května. Počítá se také s vybudováním cyklostezky na ulici Výletní a Tyršově nábřeží nebo opravou komunikace na ulici Středová, což je spojeno s vybudováním stezky pro cyklisty,“ vyjmenoval Dvořák.

Druhým rokem bude pokračovat projekt Tvoříme Zlín, díky kterému mohou občané navrhovat proměny veřejného prostoru. V rozpočtu je na něj vyčleněná částka pět milionů. Na investice do místních částí dá město 25 milionů jako v předchozích letech.

Radnice počítá také s neinvestičními dotacemi na provoz a činnost. „Filharmonie Bohuslava Martinů může počítat s částkou 26 milionů, společnost STEZA, která provozuje městské bazény a koupaliště, dostane 25,5 milionu. Mezinárodní filmový festival Zlín Film Fest město podpoří částkou 7,5 milionu a motoristickou Barum Czech Rally Zlín třemi miliony,“ vyjmenoval Dvořák.

Nejvyšším provozním příspěvkem pro organizaci zřizovanou městem bude skoro 50 milionů pro Městské divadlo Zlín. Zoo a zámek Lešná dostane přes 22 milionů. Téměř šest milionů obdrží Krajská knihovna Františka Bartoše. „Na splátku bankovních úvěrů chceme vynaložit skoro 65 milionů. Aktuální dluh je 399 milionů korun,“ dodal Dvořák.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x