Senioři v Uherskohradišťské nemocnici dostanou na Štědrý den dárky

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Plný stůl dárků přivezli ve čtvrtek 20. prosince na Oddělení následné péče Uherskohradišťské nemocnice zástupci občanského sdružení Korunka Luhačovice. Na sto padesát balíčků by mělo potěšit především seniory, kteří nemohou svátky strávit se svými rodinami, uvedla pro server Zlin.cz pracovnice Uherskohradišťské nemocnice Barbora Žáková.

Dárky Korunka věnovala nemocnici už potřetí. „Napsali jsme výzvu na facebook a ta vzbudila opravdu obrovský ohlas. Dárečky posílali lidé z širokého okolí, zapojili se ale třeba až v Brně. V posledních letech má veřejnost potřebu pomáhat nejen dětem v dětských domovech, ale právě také seniorům,“ uvedla Veronika Záhorská, zakládající členka občanského sdružení Korunka Luhačovice.

Na oddělení se tak sešly balíčky plné kosmetiky, něčeho dobrého k snědku, křížovek ale třeba i ručně upletených ponožek. „Chtěli jsme, aby lidé, kteří musí trávit v nemocnici i Štědrý den, také něco dostali. Aby věděli, že na ně Ježíšek myslel a že ve své nemoci nebo možná už na konci života nejsou sami a že nám na nich pořád záleží. Vždyť jsou to lidé, kteří nás vychovali a starali se o nás, nebo jsou to naši prarodiče… a na ně bychom opravdu neměli zapomínat,“ doplnila Veronika Záhorská.

Pacienti interny Uherskohradišťské nemocnice se mohou těšit na tradiční štědrovečerní večeři s rybou a bramborovým salátem a díky lidem, kteří se rozhodli pomáhat, nebudou chybět ani ty dárky.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x